UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Bisz/Radex

Wygraj stypendium plenerowe w konkursie na scenariusz teledysku!

Podczas Plenerów Film Spring Open 2019 w ramach grupy teledyskowej uczestnicy ponownie będą mieli okazję zrealizować teledysk dla jednego z artystów współpracujących z Wydawnictwem Agora. W tym roku będzie to hip-hopowy duet Bisz/Radex. Zajęcia w grupie poprowadzi reżyser Kobas Laksa, który przy współpracy z muzykami zwraca uwagę nie tylko na brzmienie i charakter wizualny zespołu, ale też na przekaz merytoryczny, który kryje się w tekstach piosenek. Razem z naborem do grupy teledyskowej startuje konkurs, w którym debiutujący filmowcy mogą zgłosić swoje własne pomysły na teledysk. Nagrodami są 3 stypendia pozwalające na bezpłatny udział w październikowych Plenerach, ufundowane przez Wydawnictwo Agora.

Teledysk Bisz/Radex do piosenki „Lascaux” w reżyserii Kobasa Laksy

Kobas Laksa o tegorocznym konkursie: „Zachęcam do skupienia się na tekście piosenki Bisza i Radexa, ale też wsłuchania się w to, co mają do powiedzenia na innych płytach i w wywiadach. To muzycy o kilkunastoletnim doświadczeniu na scenie, mający specyficzne podejście do życia i to o czym śpiewają i dlaczego używają takiej formy artystycznej, nie jest przypadkowe. Treść utworu może być bardzo przydatna przy tworzeniu scenariusza do klipu. Warto unikać dosłowności, ale nie bać się powiedzieć wprost i wyraźnie, o czym ma być klip. Dobry teledysk powinien być dopełnieniem wypowiedzi muzycznej, a nie tylko jej ilustracją. To, na jaką  formę zdecydujesz się, ostatecznie może wynikać jedynie z twojej wrażliwości estetycznej i bardzo osobistego spojrzenia na świat, ale jeśli będzie to spójne z wizją artystyczną zespołu może być bardziej interesujące dla potencjalnych widzów.”

Zadanie konkursowe

Konkurs polega na napisaniu lub napisaniu i uzupełnieniu scenariusza o storyboardy teledysku do utworu pt. „Margines” w wykonaniu duetu Bisz/Radex. Zgłoszenie zawierające wypełniony formularz należy przesłać na adres biuro@filmspringopen.eu do dnia 30 września 2019 roku do godz. 23:59. Zgłaszający proszeni są o zatytułowanie maila „Konkurs”. Wyniki zostaną ogłoszone 5 października 2019 roku na stronie oraz na profilach w mediach społecznościowych Plenerów Film Spring Open. Nagrodami w konkursie są 3 stypendia o wartości 1400 zł każde, pokrywających koszty uczestnictwa w Plenerach Film Spring Open 2019 (koszty wyżywienia, zakwaterowania oraz wpisowego). Każdy uczestnik ma prawo wielokrotnie wziąć udział w konkursie. Dokładne zasady udziału określa Regulamin znajdujący się na stronie internetowej Filmspringopen.eu.

Uwaga! Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na Plenery bez konieczności wnoszenia opłaty za wpisowe.

Formularz zgłoszenia

Regulamin konkursu

Słowa piosenki

Bisz/Radex
Bisz/Radex. Fot. materiały promocyjne

Bisz/Radex – duet raperów nagrywający wspólnie od 2016 roku. Bisz (Jarosław Jaruszewski) jest raperem i producentem znanym szerszej publiczności z działalności w zespole B.O.K, a Radex (Radek Łukasiewicz) założycielem i liderem zespołu Pustki, jak również autorem tekstów dla takich artystów jak Mela Koteluk, Artur Rojek, Piotr Zioła.

Zdjęcie portretowe Kobasa Laksy
Zdjęcie: archiwum artysty

Kobas Laksa – artysta sztuk wizualnych, reżyser, fotograf, autor filmów i teledysków. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Studia Prób (na kursie reżyserii) w WajdaSchool. Jest twórcą teledysków dla takich artystów jak Młynarski-Masecki Jazz Band (utwór „Abdul Bey” – nagrodzony Fryderykiem jako teledysk roku 2017), Męskie Granie Orkiestra, Abradab („Rapowe ziarno” – nagroda MTV i Yach Publiczności, „Rap to nie zabawa już”). W roku 2008 na potrzeby polskiego pawilonu na Biennale w Wenecji zrealizował cykl fotomontaży The Afterlife of Buildings – Budynków życie po życiu, za które pawilon polski otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Lwa. Reżyser i scenarzysta filmu „Okno z widokiem na ścianę” zrealizowanego w ramach programu 30minut Studia Munka i stypendysta programu scenariuszowego PISF szykujący się do pełnometrażowego debiutu.

Partner grupy:

Logo Wydawnictwa Agora

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online