UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

They Lie

They Lie – Interaktywny film VR

They Lie to efekt pracy grupy Canon VR podczas plenerów Film Spring Open 2022. Autorem projektu jest Jacek Urbańczyk. Zadaniem grupy było stworzenie interaktywnego, fabularnego filmu VR wykorzystując narzędzia obrazowania VR180 firmy Canon oraz opracowany przez firmę CinematicVR Interaktywny System Szkoleniowy (ISS). Ćwiczenie polegało na stworzeniu interaktywnego scenariusza, posiadającego odpowiednią formę i umożliwiającego stworzenie interaktywnych rozgałęzień fabularnych, produkcji i postprodukcji filmu VR i stworzeniu gotowego, nadającego się do interaktywnego oglądania / grania filmu VR przy pomocy narzędzi przeznaczonych do produkcji interaktywnych szkoleń VR.

 

Pomysł

Inspiracją do stworzenia interaktywnego filmu była duża ilość botów starających się uzyskać dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku służącej do bieżącej komunikacji uczestnikom grupy warsztatowej Canon VR. Projekt łączy elementy skanu 3D hotelowego pokoju wykonanego przy pomocy telefonu, animacji motion capture i skanu 3D twarzy Jacka, animacji wyrenderowanej na silniku 3D przy wsparciu grupy prowadzonej przez Maćka Kunacha, głosów lektorskich wygenerowanych przy pomocy syntezatorów oraz filmu live-action VR w formacie VR180. Intro do filmu powstało przy współpracy z grupą montażu i CGI Kuby Sobka.

ISS

Wszystkie filmowe elementy projektu zostały wprowadzone do webowego edytora interaktywności dostępnego w panelu adminisitracyjnym ISS i odpowiednio oprogramowane. Film został podzielony na fragmenty linearne i takie w których to widz/gracz mógł wybierać jedną z zapgrogramowanych ścieżek fabularnych. Finalnalną wersję filmu zaprezentowano podczas finałowego pokazu projektów wszystkich uczestników plenerów FSO.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Dane kontaktowe

Nasze potrzeby (osoby, sprzęt)

Brak danych o potrzebach

O autorze

Konrad Ziaja, Jaca
Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Logo, Ministry of Culture and National Heritage, EN
Remember Me