UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Cinebus Mobilne Studio Filmowe podczas IMPACT 2016 w Krakowie

Wielki wóz spod szczęśliwej gwiazdy.

Gwiazdy nam sprzyjają. Po zeszłorocznej prapremierze Cinebusa, którą swoją obecnością uświetniła Natalie Portman, przyszedł czas na premierę już prawie skończonego Cinebusa podczas najważniejszej polskiej konferencji dotyczącej nowej gospodarki. Konferencja Impact’16 skupiła się na Czwartej Rewolucji Przemysłowej i wyzwań oraz szans z nią związanych. Ta największa polska konferencja poświęcona przedsiębiorczości, nowym technologiom oraz branży kreatywnej była doskonałym miejscem do zaprezentowana światu najnowszego zrealizowanego pomysłu Sławomira Idziaka – mobilnego studia filmowego o nazwie Cinebus.

Cinebus Mobilne Studio Filmowe podczas IMPACT 2016 w Krakowie
Photo: Magdalena Goszczyńska

Cinebus to nowoczesne narzędzie do produkcji filmowej, dzięki któremu można zrealizować małe, kameralne filmy, począwszy od etapu zdjęć, poprzez produkcję, a skończywszy na post-produkcji. Cinebus obsługuje plan zdjęciowy łącznie z podglądem reżyserskim i charakteryzacją aktorów oraz pozwala na montaż, archiwizację oraz podstawowe efekty specjalne i korekcję barwną obrazu, a także udźwiękowienie skończonego filmu. Za pomocą Cinebusa można transportować cały sprzęt potrzebny do realizacji małych filmów. W namiocie, który jest integralną częścią pojazdu, jest sala projekcyjno-wykładowa (wymiennie z małym studiem bluescreenowym) pozwalająca na prezentację i promocję powstającego filmu.

Cinebus, prezentowany przed wejściem do ICE – Centrum Konferencyjnego w Krakowie, był licznie odwiedzany przez gości konferencji oraz dziennikarzy. Mamy nadzieję, że spotkania w tak doborowym gronie przedsiębiorców, właścicieli startupów, naukowców, inwestorów venture capital z sektora prywatnego i publicznego, przedstawicieli inkubatorów, akceleratorów, parków naukowo-technologicznych oraz przedstawicieli samorządów terytorialnych zaowocują doskonałymi propozycjami wykorzystania Cinebusa w nowoczesnej produkcji filmowej i edukacji audiowizualnej.

Sławomir Idziak we wnętrzu Cinebusa podczas Impact 2016
Photo: Magdalena Goszczyńska
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online