UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kadr z filmu „Córki Dancingu”. Materiały Dystrybutora. Syrena leży w wannie

Wanda i Marcin Kędzierzawscy poprowadzą grupę efektów specjalnych i charakteryzacji SF

Podczas Plenerów Film Spring Open 2019 Wanda i Marcin Kędzierzawscy, którzy w swoim portfolio mają takie filmy jak nagradzane w Polsce i za granicą „Córki Dancingu”, „Karbala” czy np. „Pokłosie”, poprowadzą Grupę Efektów Specjalnych i Charakteryzacji SFX.

Charakteryzacja specjalna to dziedzina, w której jednocześnie jest się rzeźbiarzem, charakteryzatorem i wynalazcą. Ta praca, to ciągłe szukanie nowych, lepszych rozwiązań, ponieważ każdy projekt jest zupełnie inny i wymaga nowych pomysłów i zaangażowanego zespołu ludzi, ponieważ jedna osoba nie jest w stanie przejść samotnie przez wszystkie etapy, które składają się na stworzenie wyjątkowej postaci. To bardzo żmudny i pracochłonny proces, którego fragment chcemy pokazać w czasie naszych warsztatów. Estetyka naszej pracy jest nietypowa. Rany, potwory i wszystko, co może wydawać się odrażające, dla nas jest fascynujące. To praca, która zmienia nasze widzenie świata i przesuwa granice pojęcia piękna. Chcemy zainteresować młodych twórców tą dziedziną pracy w filmie, ale też uświadomić innym filmowcom, jak powinna wyglądać praca z efektami specjalnymi na planie i co trzeba przewidzieć, żeby efekt mógł być najlepszy – mówią Wanda i Marcin Kędzierzawscy.

Wanda i Marcin Kędzierzawscy

Absolwenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2009 roku zajmują się efektami specjalnymi do filmu i teatru. W ich dorobku są takie produkcje filmowe jak: „Faust” w reż. Aleksander Sokurow, „Córki Dancingu” w reż. Agnieszka Smoczyńska (Nagroda za charakteryzację na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2015 roku i Nagroda za efekty specjalne na festiwalu Fantasporto 2016), „Kindler i Dziewica”, film krótkometrażowy wchodzący w skład międzynarodowego projektu pt. ”Fild Guide to Evil” w reż. Agnieszka Smoczyńska, „Fuga” w reż. Agnieszka Smoczyńska, „Karbala” w reż. Krzysztof Łukaszewicz, „Pokłosie” w reż. Władysław Pasikowski, „Trzy minuty” w reż. Maciej Ślesicki, „Nędzarz i madame” w reż. Witold Ludwig, „Plagi Breslau” w reż. Patryk Vega „ Kobiety mafii” w reż. Patryk Vega oraz produkcje teatralne: „Persona. Marilyn” w reż. Krystian Lupa, „Nosferatu” w reż. Grzegorz Jarzyna, „Poczet Królów Polskich” w reż. Krzysztof Garbaczewski, „Tristan i Izolda” w reż. Mariusz Treliński.

   Kadr z filmu „Córki Dancingu”. Materiały Dystrybutora. Syrena leży w wannie

Kadr z filmu „Córki Dancingu”. Materiały Dystrybutora.

Kadr z filmu „Karbala”. Materiały Dystrybutora.
Kadr z filmu „Karbala”. Materiały Dystrybutora.

Partner grupy:

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online