UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE

Cinebus – mobilne studio filmowe


Jeśli chcesz wypożyczyć Cinebus do realizacji filmu fabularnego, reklamy, teledysku czy innego projektu AV zadzwoń lub napisz do nas.
Złożymy ofertę wypożyczenia Cinebusa także z wypożyczeniem dodatkowego sprzetu i obsługą.

Cinebus jest narzędziem służącym do wprowadzenia na rynek nowoczesnego, zrównoważonego i przyjaznego środowisku systemu produkcji filmowej. Pozwala on na wyprodukowanie małych, kameralnych filmów fabularnych od początku zdjęć do całkowitego zakończenia filmu (Produkcja i Postprodukcja).

Za jego pomocą można obsłużyć:

• Przygotowanie do zdjęć łącznie z realizacją Previsu (w formie animatiku czy aktorskiej wersji przyszłego filmu).
• Transport całego sprzętu potrzebnego do małobudżetowych produkcji. Na jego pokładzie znajduje się hydrauliczna winda i wózki transportowe, a także bagażnik na dachu o nośności 800 kg.
• Wykonanie zdjęć do filmu. W Cinebusie jest charakteryzatornia, szafa na kostiumy, mobilny podgląd reżyserski, kabina dźwiękowca, a także stanowiska do archiwizacji, montażu, efektów wizualnych i kolor korekcji, a także część aktorska łącznie z automatem do kawy, piekarnikiem z mikrofalą i lodówką.

Cienbus umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu z kamer na planie. Wszystkie stanowiska robocze są powiązane światłowodową siecią. Dzięki agregatowi i własnej sieci bezprzewodowej (1Gb/s dla 2000 uczestników na odległość 500 m) Cinebus jest uniezależniony od dostaw energii czy też zewnętrznych rozwiązań sieciowych.
• Promocja – na pokładzie Cienbusa znajduje się 5-kamerowa telewizja internetowa służąca promocji filmów w trakcie ich realizacji. Scena na dachu i zewnętrzna projekcja na dużym ekranie służy także promocji powstających projektów.
• Postprodukcja – równoległy montaż, kolor korekcja, efekty CGI umożliwia sieć światłowodowa i zmodernizowana infrastruktura (stacje robocze połączone w systemie Black Magic Resolve 16).

Opis w PDF

Cinebus wyposażony został w sprzęt do odkażania:  lampy UV-C, przepływowe lampy UV-C podczas pracy których mogą przebywać ludzie, ozonatory, dozowniki płynów do dezynfekcji.

 

 

Zakup i montaż paneli słonecznych do Mobilnego Centrum Edukacji Audiowizualnej

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Program Infrastruktura kultury 2021. Wartość dofinansowania – 30000zł. Wartość zadania 37500zł.

Wychodząc naprzeciw dynamicznym zmianom w kierunku zrównoważonych rozwiązań, które wstrzymają degradację środowiska, wykonujemy montaż instalacji fotowoltaicznej i dostosowanie Mobilnego Centrum Edukacji Audiowizualnej do wymogów środowiskowych pozwalających na jego ekonomiczne i ekologiczne użytkowanie.

Partner technologiczny:

Cinebus - Mobilne Centrum Edukacji Audiowizualnej

Dofinansowano:

Partnerzy:

Główny wykonawca:

Partnerzy wyposażenia wnętrza:

Partnerzy technologiczni:

Wsparcie realizacji kluczowej strategii rozwoju i działalności misyjnej Fundacji Film Spring Open
Remember Me