UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Cinebus – mobilne studio filmowe

 

Jeśli chcesz wypożyczyć Cinebus do realizacji filmu fabularnego, reklamy, teledysku czy innego projektu AV zadzwoń lub napisz do nas.

Przygotujemy ofertę wypożyczenia Cinebusa, jak również dodatkowego sprzętu wraz z obsługą.

Cinebus jest narzędziem służącym do wprowadzenia na rynek nowoczesnego, zrównoważonego i przyjaznego środowisku systemu produkcji filmowej. Pozwala on na wyprodukowanie małych, kameralnych filmów fabularnych od początku zdjęć do całkowitego zakończenia filmu (Produkcja i Postprodukcja). Za jego pomocą można obsłużyć:

  • Przygotowanie do zdjęć łącznie z realizacją Previsu (w formie animatiku czy aktorskiej wersji przyszłego filmu).
  • Transport całego sprzętu potrzebnego do małobudżetowych produkcji. Na jego pokładzie znajduje się hydrauliczna winda i wózki transportowe, a także bagażnik na dachu o nośności 800 kg.
  • Wykonanie zdjęć do filmu. W Cinebusie jest charakteryzatornia, szafa na kostiumy, mobilny podgląd reżyserski, kabina dźwiękowca, a także stanowiska do archiwizacji, montażu, efektów wizualnych i kolor korekcji, a także część aktorska łącznie z automatem do kawy, piekarnikiem z mikrofalą i lodówką. Cienbus umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu z kamer na planie.
  • Wszystkie stanowiska robocze są powiązane światłowodową siecią. Dzięki agregatowi i własnej sieci bezprzewodowej (1Gb/s dla 2000 uczestników na odległość 500 m) Cinebus jest uniezależniony od dostaw energii czy też zewnętrznych rozwiązań sieciowych.
  • Promocja – na pokładzie Cienbusa znajduje się 5-kamerowa telewizja internetowa służąca promocji filmów w trakcie ich realizacji. Scena na dachu i zewnętrzna projekcja na dużym ekranie służy także promocji powstających projektów.
  • Postprodukcja – równoległy montaż, kolor korekcja, efekty CGI umożliwia sieć światłowodowa i zmodernizowana infrastruktura (stacje robocze połączone w systemie Black Magic Resolve 16). Opis w PDF
    Esej Gram w zielone. Jak zrobić film taniej i lepiej

 

Cinebus wyposażony został w sprzęt do odkażania:  ozonatory, dozowniki płynów do dezynfekcji, lampy UV-C, przepływowe lampy UV-C (podczas pracy których mogą przebywać we wnętrzu autobusu ludzie).

Zakup i montaż paneli słonecznych do Mobilnego Centrum Edukacji Audiowizualnej


panele.1

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Program Infrastruktura kultury 2021.
Wartość dofinansowania – 30000 zł. Wartość zadania 37500 zł.

Wychodząc naprzeciw dynamicznym zmianom w kierunku zrównoważonych rozwiązań, które wstrzymają degradację środowiska, wykonujemy montaż instalacji fotowoltaicznej i dostosowanie Mobilnego Centrum Edukacji Audiowizualnej do wymogów środowiskowych pozwalających na jego ekonomiczne i ekologiczne użytkowanie.


Partner technologiczny:


active_sol_pro

Cinebus – Mobilne Centrum Edukacji Audiowizualnej

Dofinansowano:


mkidn-1-300x191


pisf

Partnerzy:


LOGO PSC


kbf


krakow film


makonline

Główny wykonawca:


solaris

Partnerzy wyposażenia wnętrza:


boconcept


smeg


abet laminati


blum


dickson


selt

Partnerzy technologiczni:


Canon_PRINT_Logo_C100_4col

CPS_logo

hp


Logo: SONY


camsat


camsat2


akurat


graficzne


it serwis


maxon


kingston


hawlett


aruba


clico


cyfrowa


blackmagic


neil corbould


epson


3lcd


fototechnika


lacie


benro


boya


avid


box


rehard

Wsparcie realizacji kluczowej strategii rozwoju i działalności misyjnej Fundacji Film Spring Open
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online