UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Tylko na FSO! Rekonstrukcja pracy na planie debiutu reżyserskiego Natalie Portman „Opowieść o miłości i mroku”

Łukasz Baka o pracy z Natalie Portman

Klaps na planie filmu w reyzserii Natalie Portman O miođci i mroku

Łukasz Baka, operator obrazu i szef techniczny Film Spring Open podzieli się z uczestnikami Plenerów swoimi obserwacjami i doświadczeniem między innymi z pracy na planie debiutu Natalie Portman „Opowieść o miłości i mroku”. Poniżej znajduje się krótki opis jego warsztatów, które poprowadzi w ramach tegorocznej edycji Plenerów Film Spring Open.

Rekonstrukcja pracy na planie debiutu reżyserskiego Natalie Portman „Opowieść o miłości i mroku” (Część I: Znaczenie koloru. Część II: Korekta koloru w czasie rzeczywistym).

W „Opowieści o miłości i mroku” zastosowano workflow, który zintensyfikował możliwości kreatywnej korekcji koloru. Chcieliśmy mieć kontrolę nad każdym kadrem, nawet wtedy, kiedy kamery realizowały równolegle różne sceny. Wiedzieliśmy też, że będziemy musieli działać szybko, niezauważenie, w trakcie prób i między ujęciami. Wywalczyliśmy sobie czas i możliwość kreacji kolorem. Działająca w czasie rzeczywistym technologia umożliwiła powstanie odważnej, ekspresyjnej warstwy wizualnej.

Warsztaty nowego modelu produkcji: Struktura nowoczesnego pionu zdjęciowego.

Współczesne warunki pracy na planie wymagają zmian w sposobie pracy autora zdjęć. Szczegółowe planowanie, współpraca z innymi pionami, oraz umiejętna konfiguracja sprzętu i organizacja pracy ekipy zdjęciowej sprawią, że będziemy robić filmy taniej i lepiej. Na warsztatach przedyskutujemy, w jaki sposób może funkcjonować pion zdjęciowy oraz przyjrzymy się realizacji sceny w systemie wielokamerowym.

Poniżej zdjęcia z planu w Izraelu (z archiwum Sławomira Idziaka)

Natalie Portman note

NO PHOTOSHOP_LOW RES__AAB0915

pics of Slawomir and Natalie_ABB8601

pics of Slawomir and Natalie_ABB9422

pics of Slawomir and Natalie_ABB9428

pics of Slawomir and Natalie_ATO2924

pics of Slawomir and Natalie_ATO5592

pics of Slawomir and Natalie_ATO6548

Do zobaczenia wkrótce!

Zespół Film Spring Open

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online