The Kissinger Twins poprowadzą masterclass na Film Spring Open 2019

Duet reżyserski The Kissinger Twins poprowadzi wyjątkowy masterclass pod tytułem: “Cinematic Labyrinths – Interactive Non-Linear Storytelling 2002-2019” w środę 23 października. Przeczytajcie, co mają do powiedzenia artyści. Zapowiada się intrygująco…

 
Cyfrowa rewolucja i interaktywność zmieniły większość aspektów naszego życia. Jaki mają wpływ na film oraz jeszcze szerzej – na storytelling? Jako duet reżyserski The Kissinger Twins pracujemy na skrzyżowaniu filmu oraz technologii. Od ponad 15 lat aktywnie uczestniczymy w przemianach, jakie zachodzą na polu interaktywnych narracji – od Flasha po VR. Jesteśmy autorami pierwszego polskiego fabularnego filmu interaktywnego “Sufferosa” (2010), projektu finałowego na SXSW “Forget Me Not” oraz projektu, który zdobył The Webby Awards – “The Trip”. Pracując w UK oraz Singapurze, zrealizowaliśmy szereg nagradzanych filmów i kampanii interaktywnych między innymi dla Hondy, Philipsa, Channel4, Harper’s Bazaar oraz Expedii. Podczas masterclass opowiemy o naszej filozofii pracy, o tym jak tworzymy nielinearne projekty interaktywne, przedstawimy nasze inspiracje, od gier eksploracyjnych takich jak „Jet Set Willy”, po kultowy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Następnie zaprezentujemy selekcję komercyjnych i artystycznych projektów interaktywnych. Od „Attitude” z prehistorycznego roku 2002, aż po nasz najnowszy projekt @Sufferosa – pierwszą interaktywną serię filmową na Instagramie i „Stellar Entanglement” rezultat współpracy z naukowcami z Instytutu B61.
The Kissinger Twins. Dawid Marcinkowski & Katarzyna Kifert

Reżyserzy i artyści działający na styku filmu i technologii. Autorzy pierwszego polskiego teledysku interaktywnego „Smolik Attitude” (2002) oraz filmu interaktywnego “Sufferosa” (2010) z udziałem Beaty Tyszkiewicz, Ewy Szykulskiej i Ryszarda Ronczewskiego. Finaliści SXSW oraz zdobywcy The Webby Awards za projekt interaktywny „The Trip”. W swoich pracach Dawid i Kasia podejmują tematy zacierania się granic pomiędzy rzeczywistością i fikcją, manipulacji medialnych oraz kultu młodości i piękna we współczesnym świecie. Ich projekty interaktywne prezentowane były na ponad 50 festiwalach na świecie, np. onedotzero, Reykjavik IFF, Vancouver IFF, WRO, YouTube Day Singapore, a retrospektywa “Cinematic Labyrinths” w Institute of Contemporary Arts w Londynie oraz NYU Tisch School of The Arts. Działalność artystyczną i edukacyjną łączą z pracą komercyjną, realizując immersyjne i filmowe projekty m.innymi dla Samsunga, Hondy, Channel 4 oraz Expedii. Obecnie pracują nad debiutancką narracyjną grą video.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna