UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

The Kissinger Twins poprowadzą masterclass na Film Spring Open 2019

Duet reżyserski The Kissinger Twins poprowadzi wyjątkowy masterclass pod tytułem: “Cinematic Labyrinths – Interactive Non-Linear Storytelling 2002-2019” w środę 23 października. Przeczytajcie, co mają do powiedzenia artyści. Zapowiada się intrygująco…

 
Cyfrowa rewolucja i interaktywność zmieniły większość aspektów naszego życia. Jaki mają wpływ na film oraz jeszcze szerzej – na storytelling? Jako duet reżyserski The Kissinger Twins pracujemy na skrzyżowaniu filmu oraz technologii. Od ponad 15 lat aktywnie uczestniczymy w przemianach, jakie zachodzą na polu interaktywnych narracji – od Flasha po VR. Jesteśmy autorami pierwszego polskiego fabularnego filmu interaktywnego “Sufferosa” (2010), projektu finałowego na SXSW “Forget Me Not” oraz projektu, który zdobył The Webby Awards – “The Trip”. Pracując w UK oraz Singapurze, zrealizowaliśmy szereg nagradzanych filmów i kampanii interaktywnych między innymi dla Hondy, Philipsa, Channel4, Harper’s Bazaar oraz Expedii. Podczas masterclass opowiemy o naszej filozofii pracy, o tym jak tworzymy nielinearne projekty interaktywne, przedstawimy nasze inspiracje, od gier eksploracyjnych takich jak „Jet Set Willy”, po kultowy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Następnie zaprezentujemy selekcję komercyjnych i artystycznych projektów interaktywnych. Od „Attitude” z prehistorycznego roku 2002, aż po nasz najnowszy projekt @Sufferosa – pierwszą interaktywną serię filmową na Instagramie i „Stellar Entanglement” rezultat współpracy z naukowcami z Instytutu B61.
The Kissinger Twins. Dawid Marcinkowski & Katarzyna Kifert

Reżyserzy i artyści działający na styku filmu i technologii. Autorzy pierwszego polskiego teledysku interaktywnego „Smolik Attitude” (2002) oraz filmu interaktywnego “Sufferosa” (2010) z udziałem Beaty Tyszkiewicz, Ewy Szykulskiej i Ryszarda Ronczewskiego. Finaliści SXSW oraz zdobywcy The Webby Awards za projekt interaktywny „The Trip”. W swoich pracach Dawid i Kasia podejmują tematy zacierania się granic pomiędzy rzeczywistością i fikcją, manipulacji medialnych oraz kultu młodości i piękna we współczesnym świecie. Ich projekty interaktywne prezentowane były na ponad 50 festiwalach na świecie, np. onedotzero, Reykjavik IFF, Vancouver IFF, WRO, YouTube Day Singapore, a retrospektywa “Cinematic Labyrinths” w Institute of Contemporary Arts w Londynie oraz NYU Tisch School of The Arts. Działalność artystyczną i edukacyjną łączą z pracą komercyjną, realizując immersyjne i filmowe projekty m.innymi dla Samsunga, Hondy, Channel 4 oraz Expedii. Obecnie pracują nad debiutancką narracyjną grą video.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online