UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Szukamy pomysłu na marzenie

Rozmowa z Marzeną Mróz, która razem z Bernardem Kwapińskim i Januszem Majewskim zaprezentuje w sobotę, 4 października projekt „Marzenie”. Będzie to jeden z wykładów otwartych w ramach tegorocznych Plenerów FSO. Podczas spotkania ogłoszony zostanie też konkurs dla uczestników Film Spring Open.

Film Spring Open: Proszę powiedzieć coś o projekcie, który będą państwo prezentować? O czym będziecie mówić?

Marzena Mróz: Projekt Bernarda Kwapińskiego nazywa się „Marzenie”. Jakie marzenia mają ludzie, którzy w swoim życiu zawodowym osiągnęli wszystko, wspięli się na wyżyny, na stałe zapisali się w historii? Czy nie byłoby fascynujące zajrzeć do prywatnego świata tych osób, podejrzeć ich ukryte pragnienia? Zobaczyć jak realizują swoje największe marzenie? Lista bohaterów, którzy zgodzili się na udział w projekcie jest długa i zostanie zaprezentowana podczas wykładu.

Głównym celem projektu jest stworzenie zbioru fotografii bohaterów – a są nimi gwiazdy – w trakcie spełniania ich marzeń. Jeden obraz mówi czasem więcej, niż tysiące słów. Odbędą się sesje zdjęciowe, których efektem będzie każdorazowo wyłącznie jedna fotografia – zatrzymany w kadrze moment spełniającego się marzenia. Każda sesja będzie poprzedzona wywiadem z bohaterem. Całość przedsięwzięcia rejestrować będą kamery na potrzeby programu telewizyjnego, bądź filmowego materiału dokumentalnego. Z każdej sesji powstanie również materiał making of.

Chcemy stworzyć ekskluzywny album. Ten album, również w limitowanej wersji kolekcjonerskiej, uzupełnią noty biograficzne, rozmowy i materiały dokumentujące sesje fotograficzne, zapisane na płycie DVD.

Zdjęcia mogą mieć charakter bardzo osobisty, intymny. Nie będą podlegały żadnym ograniczeniom ani cenzurze. Tylko takie podejście gwarantuje prawdziwy i szczery przekaz emocji.

Ale to dopiero początek. Autorzy chcą rozwijać projekt „Marzenie” za pośrednictwem wszystkich możliwych mediów tradycyjnych i elektronicznych.

Do kogo kierowana jest państwa prezentacja? Kto będzie nią najbardziej zainteresowany?

Zapraszamy wszystkich młodych i kreatywnych. Czekamy na operatorów, scenarzystów, reżyserów, kostiumologów, fotografów i innych, którzy będą mieli pomysł jak zwizualizować „Marzenie” w krótkim filmie – relacji.

Jak podkreślają organizatorzy FSO, nie jest to projekt scricte edukacyjny, ale raczej dający szansę zadebiutować i poznać cenionych twórców.

Podczas prezentacji ogłosimy konkurs na realizację krótkiego filmu. Zwycięzcy będą mogli zrobić swój pierwszy film, zdjęcia, scenografię lub kostium dla jednego z naszych bohaterów.

Słowem kluczem są tu „marzenia”. Dlaczego akurat one? Czy Pani zdaniem fakt, że marzenia jako takie nie mają granic, pomoże w przygotowaniu projektów nieszablonowych i oryginalnych?

Wierzymy, ze marzenia spełniają się…

Rozmawiała Aleksandra Różdżyńska

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online