UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Dron. Nowe technologie. Plenery Film Spring Open - Warsztaty filmowe Kraków

Sztuczna inteligencja w sztuce audiowizualnej

Skąd się to wszystko wzięło i jak przeszliśmy gwałtownie od “zimy AI” do aż nazbyt upalnego lata? Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Jakie są najnowsze odkrycia i osiągnięcia w dziedzinie AI i ich konsekwencje społeczne oraz przewidywane kierunki i spodziewana dynamika ich dalszego rozwoju? Jeśli zadajesz sobie te pytania, wirtualny kurs Jacka  Nagłowskiego jest jak najbardziej dla Ciebie.

W ciągu ostatnich dwóch lat nastąpiło bezprecedensowe przyspieszenie w dziedzinie rozwoju systemów sztucznej inteligencji, głównie modeli generatywnych, zdolnych do przetwarzania informacji tekstowej, wizualnej i dźwiękowej, które zaczęły oddziaływać na wiele dziedzin naszego życia i komunikacji.

Fot. Filip Błażejowski

Jednak skala zjawisk, z którą mamy do czynienia w roku 2023, przerosła fantazje najbardziej nawet zaangażowanych entuzjastów. Wprowadzenie serwisu ChatGPT, którego adopcja rynkowa jest wielokrotnie szybsza od najbardziej dynamicznych z dotychczasowych produktów w jakiejkolwiek dziedzinie, pojawienie się modeli generatywnych w obrębie video i 3D, doprowadzenie modeli generatywnych w obrębie obrazu do pełnej kontrolowalności z jednej strony i doskonałej jakości z drugiej, implementacja AI przez Microsoft i Google aż wreszcie prezentacja i udostepnienie dla wszystkich tych zastosowań modelu GPT-4, bimodalność tego ostatniego (umiejętność rozpoznawania i interpretacji tekstu i obrazu naraz) i umożliwienie łączenia go z dowolnym serwisem. A wszystko to wydarzyło się na przestrzeni ostatnich kilku tygodni…

“Jak możliwa jest twórczość w tym gwałtownie zmieniającym się krajobrazie? Na czym może obecnie polegać? W jaki sposób wchodzić we współprace z systemami sztucznej inteligencji, aby efekty takich kolaboracji były jak najbardziej wartościowe dla twórców i odbiorców? Na te i pokrewne pytania będę starał się odpowiadać wraz z uczestnikami kursu”

– mówi Jacek Nagłowski, prowadzący szkolenia online “Sztuczna inteligencja w sztuce audiowizualnej”.

Fot. Wiktoria Wędzicha

Szczegółowy program kursu można znaleźć TUTAJ.

Jacek Nagłowski będzie także obecny na Plenerach Film Spring Open w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na kurs online oraz do spotkania na żywo i wspólnej pracy podczas warsztatów w Krakowie!

Jacek Nagłowski specjalista AI

Jacek Nagłowski: z wykształcenia filozof, z zawodu producent i reżyser filmowy oraz badacz i twórca w dziedzinie nowych mediów. Wyprodukował blisko trzydzieści filmów dokumentalnych i fabularnych, w większości koprodukcji międzynarodowych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach (10 x Grand Prix). Jego dokument “Gugara” (producent, współscenarzysta, współreżyser, montażysta) zdobył m.in. Brązowego Lajkonika i Nagrodę TVP na Krakowskim Festiwalu Filmowym, był wyselekcjonowany do sekcji ACID festiwalu w Cannes i został zakupiony przez paryskie Muzeum Sztuki Współczesnej Centre Pompidou.

Współzałożona przez niego firma Circus Digitalis zajmuje się tworzeniem rozwiązań z dziedziny cyfrowego obrazowania 3D. Od 2015 roku zajmuje się zagadnieniami wirtualnej rzeczywistości. Wraz z Milenią Fiedler i Iwoną Pomianowską zainicjował projekt badania języka cinematic VR w Szkole Filmowej w Łodzi. Od 2021 bada sztuczną inteligencję.

Fot. Filip Błażejowski

Pamiętajcie, że Film Spring Open to nie tylko warsztaty filmowe – Plenery Film Spring Open w Krakowie. Uczestnicy dostają możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez cały rok podczas kursów online oraz indywidualnych konsultacji. E-learning zakłada dostęp do teoretycznej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce podczas filmowych warsztatów stacjonarnych. Wśród kursów filmowych dostępnych w ramach Film Spring Open online znajdują się także zajęcia z m.in.: scenariopisarstwa z Mateuszem Pacewiczem,  improwizacji aktorskich z Aleksandrą Konieczną, filmu dokumentalnego z Pawłem Łozińskim, produkcji filmowej z Agatą Szymańską oraz charakteryzacji SFX z Marianem Folgą i Wiktorią Wędzichą.

Zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online