UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Szalona transformacja z Tomaszem Siwińskim

Czy pamiętacie o tym, że trwa nabór na online’owy kurs animacji 2D z Tomaszem Siwińskim, laureatem Krakowskiego Festiwalu Filmowego za “Niebieski pokój”? Zapraszamy do zapisów!

Uczestnicy poznają podstawy klasycznej animacji rysunkowej 2D poprzez wykłady obejmujące takie zagadnienia, jak: ruch postaci, tempo i dramaturgia w animacji, animacja główna (key animation), fazowanie (in between).

Oprócz wykładów dotyczących poszczególnych zagadnień, spotkania warsztatowe będą miały formę indywidualnych rozmów oraz prezentacji prac uczestników w grupie wraz ze wspólną dyskusją na ich temat.

Każdy z uczestników zrealizuje własną, krótką animację o czasie trwania od 30 sekund do 1 minuty. Tematem, do którego odnosić się będą uczestnicy jest transformacja, rozumiana jako przekształcenie formalne jednego obiektu lub postaci w inną. Temat powinien służyć jako inspiracja do stworzenia własnej, oryginalnej krótkiej historii.

“Niebieski pokój”

Uczestnicy będą mieli  swobodę co do wyboru oprogramowania lub medium analogowego (np. rysunek na papierze) z założeniem, że będzie to technika rysunkowa lub malarska. W ramach wykładów uczestnicy poznają wybrane funkcje programów: Adobe Animate, Adobe Photoshop, Adobe After Effects. Ten ostatni program posłuży nam do złożenia i wyeksportowania ukończonej animacji oraz wzbogacenia jej o dodatkowe elementy (compositing).

Focus warsztatów nakierowany będzie na zrozumienie i sprawne posługiwanie się animacją i pełne wykorzystanie jej artystycznego i komunikacyjnego potencjału. Kwestie softwearu będą traktowane wyłącznie instrumentalnie i zakres przekazanej wiedzy w tym zakresie będzie dopasowywany do indywidualnych potrzeb uczestników

– mówi Tomasz Siwiński

Fot. Maciej Janicki

Uczestnik kończący kurs zdobędzie podstawową wiedzę o animacji postaci oraz nabędzie umiejętności pozwalające mu realizować własne, przyszłe projekty.

Planowany termin rozpoczęcia kursu: styczeń 2023.

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o przysłanie maila na adres biuro@filmspringopen.eu

Pozostałe informacje dostępne są TUTAJ

Przypominamy, że Tomasz Siwiński prowadzi również indywidualne konsultacje dla twórców animacji.

Szczegóły można znaleźć pod TYM ADRESEM

Tomasz Siwiński: jest twórcą autorskich, malarskich filmów animowanych. W sensualnej estetyce malarstwa olejnego, kreuje wyraziste, oniryczne światy. Umieszczeni w nich bohaterowie próbują odnaleźć się w rzeczywistości skrywającej mroczne tajemnice i podlegającej niepokojącym transformacjom.

Reżyser urodził się w 1982 r. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Podczas studiów zrealizował filmy animowane: “Telewizor” i “Mały czarny kwadrat”.

W 2014 r. jego kolejny film “Niebieski Pokój” miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Poza autorskimi filmami realizuje również animacje dokumentalne, jak “Sprawa Moczarskiego” (wyróżniona Vimeo Staff Pick) oraz część animowana dokumentu “Mała zagłada” (reż. Natalia Koryncka- Gruz). Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach m.in. Annecy, Clermont-Ferrand, Cannes, Hiroszimie, Utrechcie, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek SFP oraz ASIFA, w 2019 uzyskał tytuł doktora.

www.TomaszSiwinski.com

demoreel: https://vimeo.com/30623652

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online