UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Cinebus - autobus za pomocą którego można od początku do końca zrobić film - zbudowany przez Fundację Film Spring Open przez Fabrykę Solaris. Jest co roku dostępny podczas warsztatów filmowych Plenerów Film Spring Open w Krakowie.

Sympozjum Nowego Modelu Produkcji na Plenerach Film Spring Open

W październiku, w ramach Plenerów Film Spring Open (19 – 28.10.2017, w Krakowie) odbędzie się Sympozjum Nowego Modelu Produkcji pod patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy młodych filmowców, producentów sprzętu audiowizualnego, producentów filmowych, instytucje wspierające produkcję filmową oraz dziennikarzy zajmujących się tematyką filmową.

Aula wykładowa Film Spring Open, fot. Joanna Pieczara
Aula wykładowa Film Spring Open, fot. Joanna Pieczara
Aula wykładowa Film Spring Open, fot. Joanna Pieczara

Nowy model produkcji propagowany przez Fundację Film Spring Open zakłada trzy główne cele, których realizacja może być początkiem istotnej reformy systemu produkcji filmowej:

– wprowadzenie na rynek oraz zachęcenie do użycia nowoczesnych i ekonomicznych narzędzi produkcji audiowizualnej, które mogą być adaptowane do błyskawicznie rozwijających się nowych technologii,

– oszczędność w produkcji filmów, a co za tym idzie większa ilość filmów realizowana przed debiutantów w ramach budżetów przeznaczanych przez instytucje wspierające produkcję filmową w Polsce,

– zwiększenie konkurencyjności polskiego rynku audiowizualnego.

Podgląd video z planu zdjęciowego
Fot. Mateusz Mamoń

Powyższe zadania będą stanowiły punkt wyjścia do dyskusji podczas Sympozjum. Wielowymiarowość dyskusji zapewnią goście reprezentujący wszelkie profesje branży audiowizualnej oraz świeżość spojrzenia młodych, dopiero wkraczających na ścieżkę kariery filmowców, od których zależy przyszłość filmu w Polsce. Zaproszeni producenci sprzętu audiowizualnego będą mieli szansę na zademonstrowanie, a także przetestowanie swoich produktów przez młodych filmowców uczestniczących w Plenerach. Nowym rozwiązaniom technologicznym będą mogli przyjrzeć się też wybitni profesjonaliści, będący wykładowcami Plenerów, a na co dzień czynnie działający na rynku filmowym.

Zamiast tradycyjnej wystawy czy targów, proponujemy robocze spotkania, konsultacje i praktyczne testowanie produktów w trakcie Plenerów. Każdy z naszych Partnerów otrzyma też dodatkowe możliwości autopromocji oraz świadczenia promocyjne zapewniane przez nas. Sympozjum będzie przez nas rejestrowane, a po jego zakończeniu zrealizujemy i opublikujemy film opowiadający o jego przebiegu.

Agata Nawrocka we wnętrzu Cinebusa Mobilnego Centrum Audiowizualnego
Cinebus, fot. Monika Mamoń

Tak jak podczas Sympozjum również i w całorocznych działaniach, nie ograniczamy się tylko do teorii i wykładów. Praktycznie testujemy Nowy Model Produkcji filmowej i możemy pochwalić się rzeczywistymi osiągnięciami w tym zakresie.

Dzięki wsparciu instytucji publicznych oraz współpracy z najlepszymi firmami na rynku, zrealizowaliśmy projekt budowy i w 2016 roku oddaliśmy do dyspozycji uczestnikom Plenerów Cinebus – mobilne studio filmowe. To najnowocześniejsze w Polsce narzędzie Nowej Produkcji Filmowej. Naszym celem jest produkcja niskobudżetowych filmów, dla których ekonomia i nowoczesność to być albo nie być na konkurencyjnym rynku.

Cinebus, fot. FSO

Zgodnie z ideą Nowego Modelu Produkcji na Sympozjum zapraszamy producentów nowoczesnych produktów i rozwiązań stworzonych z myślą o przyszłości filmu oraz dostosowanych do niewielkich budżetów. Idąc za przykładem branży gier komputerowych, nie chcemy powielać rozwiązań z poprzedniej epoki. Dzięki trwającej od 2016 roku promocji nowoczesnej produkcji filmowej i Cinebusa w Polsce i zagranicą (m.in. festiwale filmowe w Berlinie, Cannes, Rotterdamie, Gdyni) zauważamy coraz większą potrzebę dyskusji i szukania nowych rozwiązań w produkcji audiowizualnej. Nasze Sympozjum będzie kolejną, doskonałą okazją do przetestowania w praktyce nowych rozwiązań oraz do prowadzenia dialogu z tradycyjną szkołą realizacji filmów, a także do wprowadzenia na rynek sprzętu oraz zasad organizacji pracy Nowego Modelu Produkcji.

Osoby zainteresowane współpracą i udziałem w Sympozjum mogą się z nami skontaktować, pisząc na adres: marta.mamon@gmail.com. Zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online