UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Plakat Plenery Film Spring Open 2018 przedstawia rozpędzoną tocząca się kulę złaożoną z rąk. Czerwone tło czarne ręce z niebieskim światłem od brzegu

Stwórz plakat filmowy. Grupa grafiki filmowej na Plenerach

W tym roku mamy dla Was nową propozycję. Stworzyliśmy grupę twórczą, która będzie zarówno stymulować Waszą kreatywność jak i zapewni Wam rezultat, który może znaleźć praktyczne zastosowanie w Waszym twórczym życiu: plakat filmowy.

Grupa grafiki filmowej będzie pracować na przygotowanych na dziedzińcu planszach w dużym formacie, na których uczestnicy będą mogli zaprojektować plakaty promujące ich własne bądź wybrane filmy. Projekty konsultować będzie prof. Maja Wolna, autorka tegorocznego plakatu Plenerów Film Spring Open, która będzie prowadzić całość zajęć w grupie.

Plakat Plenery Film Spring Open 2018 przedstawia rozpędzoną tocząca się kulę złaożoną z rąk. Czerwone tło czarne ręce z niebieskim światłem od brzegu
projekt prof. Maja Wolna

– Umiejętność logicznego, abstrakcyjnego myślenia jest niezbędna w procesie pracy nad projektami audiowizualnymi. Poszukiwanie związku między obrazem, treścią, a formą przekazu, samym opowiadaniem o filmie i jego fabule znajduje bezpośrednie przełożenie na myślenie o symbolu/ plakacie/ logo tworzonego projektu – o założeniach kursu mówi sama artystka.

Prof. Maja Wolna będzie obecna podczas całych Plenerów i będzie także wspierała Wasze działania w zakresie projektowania tytułów, napisów początkowych i końcowych montowanych przez Was filmów. Praca z opiekunką grupy będzie oparta głównie na indywidualnych konsultacjach i krótkich ćwiczeniach mających na celu rozwijanie syntetycznego myślenia.

Maja Wolna siedząc na podlodze ogląda plakaty, których jest autorką
Prof. Maja Wolna. Zdjęcie: Marian Dziduch

– Tworzenie polegające na rozwijaniu umiejętności syntetycznego, metaforycznego myślenia może w inspirujący i efektywny sposób wpłynąć na poszukiwania pomysłów w zakresie projektów audiowizualnych, a także samej wypowiedzi o fabule filmu – np. przy pisaniu eksplikacji. Takie ćwiczenia z myślenia symbolem mogą być realizowane przed przystąpieniem do realizacji zadań w ramach poszczególnych grup filmowych czy indywidualnych projektów audiowizualnych – kontynuuje prof. Wolna.

Niewątpliwie, umiejętność symbolicznego myślenia ma ogromne znaczenie w pracy filmowca i to na każdym etapie tworzenia dzieła, począwszy od pisania scenariusza, poprzez budowanie scen, czy montaż, nie zapominając o colouringu czy tworzeniu ścieżki dźwiękowej. A umiejętność stworzenia zwięzłego i błyskotliwego opisu swojego projektu, będąca wynikiem owego symbolicznego myślenia, z pewnością przyda się na etapie jeszcze wcześniejszym – szukania producenta i środków finansowych na realizację swojego pomysłu.

Zapraszamy do udziału!

Maja Wolna rysuje w zeszycie
Prof. Maja Wolna Photo: Marian Dziduch

Prof. Maja Wolna jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), gdzie prowadzi zajęcia z Projektowania Graficznego na kierunku Animacja, a także prowadzi Pracownię Grafiki Filmowej na Wydziale Animacji UAP. Pracuje również w WSISiZ – WIT w Warszawie na Wydziale Grafiki oraz w Wyższej Szkole Fotografii w Warszawie. Laureatka międzynarodowych konkursów, uczestniczka wystaw grupowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Tworzy plakaty, ilustracje, kolaże, obrazy oraz eksperymentuje z nowymi środkami wyrazu artystycznego.

Plakat Film Spring Open 2018: Maja Wolna
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online