UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Sceny akcji na warsztatach dla branży audiowizualnej

Stanisław Mąderek i sceny akcji na Plenerach 2017

Wykład i projekcja fragmentów filmu „Gwiazdy w Czerni” – Stanisław Mąderek

Jak tworzyć filmy z ograniczonymi środkami pieniężnymi? Jak na przestrzeni lat zmieniła się technologia efektów specjalnych w Polsce? Na te i inne pytania podczas tegorocznych wykładów odpowiedział uczestnikom Film Spring Open Stanisław Mąderek.

Stanisław Mąderek. podczas Plenerów Film Spring Open 2017. Wykład na auliZdjęcie: Filip Błażejowski
Stanisław Mąderek. Zdjęcie: Filip Błażejowski

23 października uczestnicy Film Spring Open mieli okazję wysłuchać wykładu na temat technik i realiów tworzenia filmów z małym budżetem. Stanisław Mąderek, scenarzysta, reżyser, aktor i kompozytor, przedstawił praktyczne aspekty powstawania filmu na przykładzie swojej twórczości. Uczestnicy mogli również zobaczyć fragmenty filmu gościa – „Gwiazdy w Czerni”, który powstaje na przestrzeni jedenastu lat. Tak długi okres zdjęciowy prezentuje uczestnikom zmiany jakie zaszły w przemyśle filmowym w zakresie efektów specjalnych i postprodukcji. Filmowcy dowiedzieli się w jaki sposób radzić sobie z wydłużającym się okresem zdjęciowym oraz jak maksymalnie wykorzystywać posiadane zasoby i kreatywnie szukać rozwiązań. Duży nacisk został położony na profesjonalizm i przede wszystkim na bezpieczeństwo podczas trudnych zdjęć. Stanisław Mąderek zaprezentował w jaki sposób powstają najbardziej spektakularne sceny akcji w filmach takie jak pościgi, wywrotki czy ujęcia z kaskaderami.

Sceny akcji na warsztatach dla branży audiowizualnej
Zdjęcie: Filip Błażejowski

Twórca opowiedział również o swoim doświadczeniu w zawodzie i o początkach swojej kariery, a także o parodii zwiastuna, który ostatecznie stał się początkiem tworzonego filmu pełnometrażowego „Gwiazdy w Czerni”. Na wykładzie można było również dowiedzieć się o podstawach techniki powstawania animacji do gier komputerowych.

Sceny akcji podczas warsztatów dla branży audiowizualnej. dziedziniec hotelu w Przegorzałach
Zdjęcie: Filip Błażejowski

Poza praktycznymi radami dla filmowców, opiekun jednej z grup warsztatowych na Film Spring Open, podzielił się wieloma szczegółami zza kulisów świata filmowego, dbając przy tym o dobrą atmosferę na auli. Wykład miał swoja kontynuację w serii warsztatów poświęconych głównie tworzeniu scen akcji.

Wykład jest również dostępny na kanale Film Spring Open na platformie YouTube.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online