UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Neil Corbould and Sławomir Idziak przed Cinebusem na Plenerach Film Spring Open. Zdjęcie: Filip Błażejowski

Sławomir Idziak poprowadzi w Bratysławie warsztaty Dramaturgii Wizualnej z wprowadzeniem do Nowego Modelu Produkcji Filmowej.

Jutro startują 5-dniowe warsztaty dramaturgii wizualnej prowadzone przez Sławomira Idziaka podczas Wyszehradzkiego Forum Filmowego (Visegrad Film Forum) w Bratysławie.

Podczas seminarium jego uczestnicy skupią się głównie na procesie przekształcania scenariusza w film, ale bez użycia kamery. To wymagające ćwiczenie pomaga lepiej zrozumieć język filmowy, a jego skuteczność została przetestowana wielokrotnie podczas organizowanych przez Fundację Film Spring Open dorocznych, 10-dniowych warsztatów filmowych. Tegoroczna edycja warsztatów odbędzie się w Krakowie, w dniach 17-16 października. Od 13 lat profesor Idziak, inicjator Plenerów Filmowych Film Spring Open oraz ich dyrektor programowy i wykładowca, co roku wprowadza innowacyjną formułę edukacyjną odpowiadającą najnowszym trendom na rynku audiowizualnym. Nowoczesne podejście do tworzenia filmu odzwierciedla zarówno program edukacyjny jak i nauka poprzez pracę zgodnie z Nowym Modelem Produkcji, który jest promowany na warsztatach. Model uwzględnia najnowszy postęp technologiczny i korzysta z niego do zwiększenia wydajności produkcji filmowej, innymi słowy pozwala tworzyć lepsze filmy przy wykorzystaniu mniejszych funduszy.

Neil Corbould and Sławomir Idziak przed Cinebusem na Plenerach Film Spring Open. Zdjęcie: Filip Błażejowski
Neil Corbould and Sławomir Idziak przed Cinebusem na Plenerach Film Spring Open. Zdjęcie: Filip Błażejowski

Podczas Warsztatów Film Spring nasi uczestnicy mają okazję wykorzystać i przetestować unikatowe narzędzie Nowego Modelu Produkcji: Cinebus – mobilne studio filmowe – stworzone przez naszą Fundację. Cinebus pozwala praktycznie wdrożyć wszystkie zmiany promowane przez nowy model, aby produkować filmy w bardziej wydajny i tym samym tańszy sposób. Przez 10 dni oprócz udziału w wykładach, spotkaniach z reżyserami, pokazach filmowych i warsztatach, Filmspringersi mają do dyspozycji najbardziej zaawansowany sprzęt filmowy i środowisko pracy, które tworzy rodzaj eksperymentalnego, ale jednocześnie bardzo profesjonalnego laboratorium, w którym mogą testować swoje umiejętności i praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów.

Warsztat Dramaturgii Wizualnej w Bratysławie będzie zawierał niektóre elementy omawiane w Nowym Modelu Produkcji Filmowej, takie jak: zarządzanie ryzykiem poprzez różne modele kontroli procesu tworzenia, kwestia rozproszonego autorstwa, organizacja pracy reżysera, a także techniki umożliwiające filmowcom wgląd we własne predyspozycje i słabe strony.

Tych, którzy chcieliby zdobyć lub poszerzyć wiedzę o Nowym Modelu Produkcji w innym terminie, a także zdobyć wyjątkowe doświadczenie i wiedzę o produkcji audiowizualnej, zapraszamy do przyłączenia się do naszych Plenerów Filmowych Film Spring Open w październiku w Krakowie.

Edward Lachman and Sławomir Idziak na pokładzie Cinebusa. Zdjęcie: Marta Dalecka.
Edward Lachman and Sławomir Idziak na pokładzie Cinebusa. Zdjęcie: Marta Dalecka.

„Świetni artyści kontrolują to, co robią, słuchają swoich partnerów, krytycznie oceniają swoją wizję i są gotowi ją zmienić w każdej chwili” – mówi Sławomir Idziak i ta idea może być dewizą dla filmowców, którzy chcieliby produkować filmy w nowoczesny sposób, który pozwoli też w większym stopniu na korzystanie ze swojego potencjału twórczego.

Autorka: Magdalena Goszczyńska

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online