UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Serdecznie zapraszamy na Plenery Film Spring Open – festiwal tworzenia filmów i projektów AV!

Otwieramy zapisy Plenery Film Spring Open, które odbędą się w Krakowie w terminie 12-21.10.2021. Po raz 16 zapraszamy na Plenery Film Spring Open. Festiwal robienia filmów.

Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe, praktyczne warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. To „laboratorium audiowizualnej przyszłości” dla młodych filmowców i twórców audiowizualnych, studentów, którzy pod opieką wybitnych artystów i techników uczestniczą w wykładach i warsztatach, ale przede wszystkim rozwijają i realizują własne projekty na udostępnionym przez naszych partnerów technologicznych (60 firm i korporacji) najlepszym sprzęcie audiowizualnym dostępnym na światowym rynku.

Photo: Filip Błażejowski/FSO

Celem Plenerów jest łączenie sztuki AV ze światem nauki i szukanie nowoczesnych rozwiązań językowych w oparciu o to, co ma do zaoferowania przemysł. Zapraszamy pasjonatów, którzy pod okiem Mistrzów chcą w interdyscyplinarnych grupach rozwijać wspólne projekty audiowizualne wzbogacając umiejętności artystyczne i techniczne, eksperymentując i ucząc się nowych technologii.

„Staramy się być krok do przodu patrząc w przyszłość sztuki AV i szukać nowych rozwiązań językowych za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych – sprzętów które udostępnia nam do pracy ponad 60 firm i korporacji. Podczas Plenerów łączymy sztukę audiowizualną, gry komputerowe, świat IT i programowania, naukę, biznes i psychologię.” – mówi Sławomir Idziak twórca i opiekun artystyczny corocznych Plenerów Film Spring Open.

Cinebus a przed nimi Uczestnicy Plenerów Film Spring Open bawiący się podczas flash mob
Photo: Filip Błażejowski

Dla kogo?

Co roku w Plenerach bierze udział około 350-400 filmowców, studentów, absolwentów, przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX i SFX, animatorzy, Youtuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, videoblogerzy, stereografowie.

Photo: Filip Błażejowski/FSO

Program

W trakcie trwania Plenerów uczestnicy pod opieką wybitnych specjalistów w grupach warsztatowych dotyczących różnych gałęzi sztuki audiowizualnej, rozwijają swoje projekty za pomocą udostępnionego przez Partnerów technologicznych sprzętu o wartości 12,5 mln zł. Planujemy grupy filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów dedykowanych do Internetu. Jak co roku będą grupy VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu i wiele innych. Uczestnicy mają możliwość uczestniczenia w wykładach i projekcjach nagrodzonych filmów. Mogą konsultować swoje projekty z wybitnymi fachowcami.

Photo: Filip Błażęjowski/FSO

Tematem wiodącym w 2021 roku będą: „Nowe technologie w nowoczesnej, zrównoważonej i zielonej produkcji audiowizualnej.”
Już po raz IV, dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego i Krakow Film Commision odbędzie się Green Film Open – ekologiczny panel dyskusyjny o zielonej zrównoważonej produkcji audiowizualnej.

Fot. Filip Błażejowski

Hackathon dla Wawelu

W tym roku podczas Plenerów przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego odbędzie się Hackathon dla Wawelu, podczas którego tworzone będą interakcyjne projekty dla Zamku Królewskiego na Wawelu. Od wielu lat stymulujemy współpracę świata filmu i programistów. Do pracy podczas trzydniowego konkursu chcemy zaprosić informatyków, programistów, grafików komputerowych, specjalistów VR i AR, producentów, dźwiękowców, ale także aktorów, reżyserów. Nowa publiczność coraz częściej będzie oczekiwała od twórców, ale i instytucji narracji interakcyjnej, która ze świata programowania będzie przenosiła się do świata sztuki i na odwrót. Widzimy tu ogromne pole dla współpracy programistów i artystów.

Montażownia podczas Plenerów Film Spring Open. Warsztaty z animacji Cinema 4D
Fot. Filip Błażejowski

Nie jesteś sam!

Projekt AV powstaje dzięki pracy zbiorowej, a lawinowo rozwijająca się technologia wymaga stałego dokształcania. Nowością w Plenerach 2021 będzie możliwość kontynuacji edukacji także po zakończeniu Plenerów.
Stworzyliśmy miejsce konsultacji i budowania interdyscyplinarnych zespołów twórczych, które często kontynuują swoją współpracę po zakończeniu Plenerów.
Nie jesteś sam! Na Plenerach znajdziesz partnerów, którzy pomogą właśnie Tobie zrealizować Twoje marzenia.

Plan filmowy na dziedzińcu hotelu podczas Plenerów Film Springh Open. Na podwyższeniu stoi Filip Kovcin
Photo: Filip Błażejowski

Zapisy na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open: https://filmspringopen.eu/rejestracja-plenery/

UWAGA! W Plenerach Film Spring Open mogą wziąć udział tylko osoby zaszczepione przeciw Covid 19.

Sławomir Idziak DOP na tle logo Fundacji Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski/FSO

—————————————————————————————————————–

Plenery Film Spring Open 2021 – dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Film Spring Open Hackathon dla Wawelu – projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online