UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Mateusz Pacewicz - prowadzący kursy scenariuszowe w ramach Film Spring Open Online

Scenariuszowy kurs online z Mateuszem Pacewiczem

Masz pomysł na fabułę, ale nie wiesz, jak przekuć go w scenariusz filmowy? Zapraszamy na wirtualny kurs scenariopisarstwa ze współautorem “Bożego ciała” oraz “Sali samobójców. Hejtera”.

Podczas spotkań online Mateusz Pacewicz podzieli się z uczestniczkami i uczestnikami autorskimi metodami pracy oraz obserwacjami dotyczącymi scenopisarstwa. Następnie prowadzący zapozna się z pomysłami fabularnymi kursantek oraz kursantów i pomoże rozwinąć je w filmy pełnometrażowe.

W warsztatowej formule, w której uczestniczki i uczestnicy będą mieli okazję konsultować swoje pomysły zarówno z prowadzącym, jak i ze sobą nawzajem, odbędzie się praca nad:

  • streszczeniem fabuły;
  • drabinką i szczegółowym treatmentem;
  • kluczową dla projektu sceną dialogową.

 

Uczestniczki Plenerów Film Spring Open, plan filmowy

Fot. Filip Błażejowski

W ramach kursu odbędzie się pięć 3-godzinnych spotkań. Będzie to pierwszy blok zajęć o charakterze teoretycznym z możliwością przedłużenia sesji.

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o przysłanie na adres biuro@filmspringopen.eu jednostronnego pitchu filmu pełnometrażowego zawierającego:

  • logline, czyli określenie najważniejszych założeń dzieła (1-2 zdania);
  • oznaczenie gatunku utworu;
  • zarys fabuły (do 12 zdań).

 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

Mateusz Pacewicz scenarzysta, reżyser, producent kreatywny
autor: Michał Sierszak

Mateusz Pacewicz: scenarzysta, reżyser, producent kreatywny. Autor scenariuszy “Bożego ciała” Jana Komasy nominowanego w 2020 roku do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, a także “Sali samobójców. Hejtera” tego samego reżysera, najlepszego międzynarodowego filmu Tribeca Film Festival.

Laureat wielu wyróżnień indywidualnych za scenariusz “Bożego ciała”, w tym nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Orłów za najlepszy scenariusz i w kategorii “Odkrycie roku”. W 2020 roku został najmłodszym twórcą w historii nominowanym do Europejskiej Nagrody Filmowej jako najlepszy scenarzysta. Członek Amerykańskiej, Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

Mateusz Pacewicz na gali Orłów

Fot. z profilu FB Polskich Nagród Filmowych Orły

Pamiętajcie, że Film Spring Open to nie tylko warsztaty filmowe – Plenery Film Spring Open w Krakowie. Uczestnicy dostają możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez cały rok podczas kursów online oraz indywidualnych konsultacji. E-learning zakłada dostęp do teoretycznej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce podczas filmowych warsztatów stacjonarnych. Wśród kursów filmowych dostępnych w ramach Film Spring Open online znajdują się także zajęcia z m.in.: improwizacji aktorskich z Aleksandrą Konieczną, filmu dokumentalnego z Pawłem Łozińskim, produkcji filmowej z Agatą Szymańską oraz charakteryzacji SFX z Marianem Folgą i Wiktorią Wędzichą.

Zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online