UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Sławomir Idziak - Plan filmowy na Plenerach Film Spring Open - warsztatach filmowych dla branży audiowizualnej

Ruszyły zapisy na Plenery Film Spring Open 2018

Otwieramy zapisy na Plenery Film Spring Open 2018

Dzisiaj, 12 czerwca otwieramy zapisy na Plenery Film Spring Open – dziesięciodniowe, międzynarodowe warsztaty oferujące interdyscyplinarny i niezwykle szeroki zakres tematyczny zajęć dla profesjonalistów i adeptów sztuki audiowizualnej. Zapisz się i dołącz do największych w Europie warsztatów robienia filmów.

Od 17 do 26 października, podczas Plenerów Film Spring Open w Krakowie, będziecie mieli okazję do poszerzania swoich umiejętności oraz wspólnego eksperymentowania z różnymi formatami filmowymi, korzystając z doskonałego sprzętu filmowego, który przez ostatnie lata stał się naszą wizytówką. Arri, Angenieux, Barco, Blackmagic Design, JBD, HP, Canon, Eizo, Sony, Panasonic czy Maxon Cinema 4D to tylko kilku z prawie 50 partnerów technologicznych Plenerów.

Zdjęcie: Filip Błażejowski

Program Plenerów

Co roku starannie budujemy innowacyjny program, odzwierciedlający naszą strategię uczenia poprzez pracę i wybieganie w przyszłość branży AV.

Pod opieką najlepszych specjalistów będziecie mogli realizować swoje filmy w grupach twórczych, których tematyka obejmuje: scenariusze, teledyski, filmy dokumentalne, filmy reklamowe, VR i AR, prewizowanie filmów fabularnych, CGI i nowoczesny montaż, nowy model produkcji, interakcyjne formy narracji audiowizualnej, filmowanie w trudnych warunkach, twórczość internetową. Tegorocznymi nowościami będą grupa Selfie TV oraz grupa animacji. „Nie zabraknie także nowości technicznych oraz zagadnień takich jak: nowe platformy dystrybucji, dźwięk w VR, czy sztuczna inteligencja” – zaprasza serdecznie do udziału prof. Sławomir Idziak.

Plenery Film Spring Open obejmują również:

  • wykłady i warsztaty czołowych profesjonalistów, w tym laureatów Oscara, takich jak wykładowcy poprzednich edycji: Natalie Portman, Juliette Binoche, Neil Corbould, Mia Bays, Zbigniew Rybczyński, Allan Starski, Ewa Puszczyńska,
  • projekcje starannie wybranych, nagrodzonych filmów,
  • dyskusje z ich twórcami,
  • indywidualne konsultacje,
  • naukę i testowanie nowych technologii.

Doskonała kadra profesjonalistów to kolejny znak rozpoznawczy Plenerów.

Neil Corbould, dwukrotny zdobywca Oscara na Plenerach FSO. Zdjęcie: Filip Błażejowski
Neil Corbould, dwukrotny zdobywca Oscara na Plenerach FSO. Zdjęcie: Filip Błażejowski

Dzięki dofinansowaniu Plenerów przez liczne instytucje, w tym program MEDIA Kreatywnej Europy, opłata za udział w Plenerach wynosi tylko 350 PLN. Koszty wyżywienia, zakwaterowania i podróży nie są wliczone w opłatę. Na miejscu dostępna jest ograniczona liczba miejsc noclegowych oraz wyżywienie.

Zapraszamy do udziału reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, montażystów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, specjalistów VFX, animatorów, programistów, Youtuberów, producentów oraz inne profesje filmowe, włączając w to kostiumografów czy charakteryzatorów.

„Przyszłość realizacji filmów fabularnych to budowa systemów pozwalających na łączenie elementów wirtualnych i live w czasie rzeczywistym. Plenery Film Spring Open od lat trzymają rękę na pulsie zmian i nowych technologii, dlatego wiemy, że przyszłość to nie tylko Nowy model produkcji, który promujemy, ale także wirtualne studio w Cinebusie i w tym kierunku podążamy. Ponadto będziemy namawiali naszych uczestników, żeby eksperymentowali z VR w różnych gatunkach jak np. film dokumentalny. Dynamicznie rozwijający się e-commerce to pole do rozwiązań w technologiach VR i AR. Będziemy namawiali, aby nasi uczestnicy w ramach nowej grupy próbowali nowoczesnych rozwiązań jak np. streaming w VR czy Selfie TV, która pozwoli przesyłać do Cinebusa, za pomocą wewnętrznej sieci, filmy z telefonów komórkowych z 500 m i która zapewni również komunikację na planie” – mówi Sławomir Idziak, który edukuje już kolejne pokolenie filmowców.

Cinebus z wysuwaną zewnętrzną markizą
Fot. Film Spring Open

To właśnie na Plenerach młodzi adepci sztuki filmowej z całego świata często zawiązują przyjaźnie i współpracę, które owocują wspólnymi projektami i dalszymi sukcesami.

Nasz warsztat znany jest ze sprawdzonej formuły uczenia się poprzez pracę, zaskakującej jakości eksperymentalnej pracy uczestników i niesamowitej społeczności, którą generuje podczas 10 intensywnych dni warsztatów. Dołącz do naszej rodziny Filmspringersów!

Plenery Film Spring Open. Fot. Filip Błażejowski
Arri workshop. Film Spring Workshop. Photo: Filip Błażejowski

Na Plenery możecie zapisać się na tutaj.

Rejestrację zakończymy 5 października.

Facebook

Wydarzenie na Facebooku

Widok z miejsca warsztatów, Przegorzały. Zdjęcie: Monika Mamoń
Widok z miejsca warsztatów, Przegorzały. Zdjęcie: Monika Mamoń
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online