Plakat filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017) Materiały prasowe.

Ruszyły zapisy do Grupy Scenariuszy

Potrafisz opowiedzieć swój pomysł na film obrazami, ale nie słowami? Chciałbyś nauczyć się jak budować narrację i przygotować świetny scenariusz gotowy do przedstawienia producentom? Chcesz uczyć się od najlepszych?

Zgłoś się do Grupy Scenariuszowej, która przez 10 dni będzie pracować w ramach Plenerów Film Spring Open w krakowskich Przegorzałach. Od 19 – 28 października uczestnicy Grupy Scenariuszy będą pracować i konsultować swoje projekty z dwoma niezwykle uznanymi scenarzystami: Krzysztofem Rakiem (Bogowie, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) oraz Robertem Bolesto (Ostatnia Rodzina, Córki Dancingu).

Krzysztof Rak
Scenarzysta i producent filmowy. W latach 2005–2008 szef produkcji filmów dokumentalnych w HBO Polska, współtwórca koncepcji pasma filmów dokumentalnych Bez cenzury. Scenarzysta i producent filmu Bogowie, za który został nagrodzony m.in. Grand Prix (Wielka Nagroda Jury „Złote Lwy“) i nagrodą za scenariusz na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz statuetką Orzeł 2015 (Polska Nagroda Filmowa) za najlepszy scenariusz. Scenarzysta i jednocześnie producent kreatywny filmu Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej.

Plakat filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017) Materiały prasowe.
Plakat filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017) Materiały prasowe.

Robert Bolesto
Pisarz, dramaturg, scenarzysta. W latach 2006-2007 kierownik literacki Teatru Powszechnego w Warszawie. Autor scenariuszy do takich filmów jak Aria Diva, Hardcore Disco, Córki Dancingu, Ostatnia Rodzina, Serce Miłości. W 2017 roku nagrodzony Orłem (Polska Nagroda Filmowa) w kategorii: najlepszy scenariusz za film Ostatnia Rodzina.

Organizację prac grupy będzie nadzorował producent – Marcin Lech.

Plakat filmu „Ostatnia rodzina” (2016) Materiały prasowe.
Plakat filmu „Ostatnia rodzina” (2016) Materiały prasowe.

Zapisy do Grupy Scenariuszy wymagają przesłania treatmentu scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego (10-20 stron) na adres: biuro@filmspringopen.eu

Zajęcia w Grupie Scenariuszy będą obejmowały m.in. wykład, analizę poszczególnych treatmentów w grupie oraz konsultacje indywidualne.

Terminy:
Zakończenie przyjmowania zgłoszeń:   10 września 2017.
Ogłoszenie wyników:   30 września 2017.

Dla uczestników Plenerów zainteresowanych rozwojem swoich scenariuszy i projektów filmowych przewidujemy też warsztaty poświęcone developmentowi oraz pozyskiwaniu funduszy i promocji filmów.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Film Spring Open. Rysunki - prof. Maja Wolna