UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Plakat filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017) Materiały prasowe. Projekcja filmu miała miejsce podczas warsztatów filmowych w Krakowie - Plenerów Film Spring Open

Ruszyły zapisy do Grupy Scenariuszy

Potrafisz opowiedzieć swój pomysł na film obrazami, ale nie słowami? Chciałbyś nauczyć się jak budować narrację i przygotować świetny scenariusz gotowy do przedstawienia producentom? Chcesz uczyć się od najlepszych?

Zgłoś się do Grupy Scenariuszowej, która przez 10 dni będzie pracować w ramach Plenerów Film Spring Open w krakowskich Przegorzałach. Od 19 – 28 października uczestnicy Grupy Scenariuszy będą pracować i konsultować swoje projekty z dwoma niezwykle uznanymi scenarzystami: Krzysztofem Rakiem (Bogowie, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej) oraz Robertem Bolesto (Ostatnia Rodzina, Córki Dancingu).

Krzysztof Rak
Scenarzysta i producent filmowy. W latach 2005–2008 szef produkcji filmów dokumentalnych w HBO Polska, współtwórca koncepcji pasma filmów dokumentalnych Bez cenzury. Scenarzysta i producent filmu Bogowie, za który został nagrodzony m.in. Grand Prix (Wielka Nagroda Jury „Złote Lwy“) i nagrodą za scenariusz na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz statuetką Orzeł 2015 (Polska Nagroda Filmowa) za najlepszy scenariusz. Scenarzysta i jednocześnie producent kreatywny filmu Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej.

Plakat filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017) Materiały prasowe.
Plakat filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017) Materiały prasowe.

Robert Bolesto
Pisarz, dramaturg, scenarzysta. W latach 2006-2007 kierownik literacki Teatru Powszechnego w Warszawie. Autor scenariuszy do takich filmów jak Aria Diva, Hardcore Disco, Córki Dancingu, Ostatnia Rodzina, Serce Miłości. W 2017 roku nagrodzony Orłem (Polska Nagroda Filmowa) w kategorii: najlepszy scenariusz za film Ostatnia Rodzina.

Organizację prac grupy będzie nadzorował producent – Marcin Lech.

Plakat filmu „Ostatnia rodzina” (2016) Materiały prasowe.
Plakat filmu „Ostatnia rodzina” (2016) Materiały prasowe.

Zapisy do Grupy Scenariuszy wymagają przesłania treatmentu scenariusza pełnometrażowego filmu fabularnego (10-20 stron) na adres: biuro@filmspringopen.eu

Zajęcia w Grupie Scenariuszy będą obejmowały m.in. wykład, analizę poszczególnych treatmentów w grupie oraz konsultacje indywidualne.

Terminy:
Zakończenie przyjmowania zgłoszeń:   10 września 2017.
Ogłoszenie wyników:   30 września 2017.

Dla uczestników Plenerów zainteresowanych rozwojem swoich scenariuszy i projektów filmowych przewidujemy też warsztaty poświęcone developmentowi oraz pozyskiwaniu funduszy i promocji filmów.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online