UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Reżyser Krzysztof Kubik poprowadzi Grupę Filmu Przyrodniczego

Zapraszamy do uczestnictwa w grupie filmu przyrodniczego podczas Film Spring Open 2020. Zajęcia odbędą się online i poprowadzi je wielokrotnie nagradzany reżyser i miłośnik przyrody, Krzysztof Kubik. Aby zapisać się do grupy, należy zarejestrować się na Plenery i wybrać grupę podczas rejestracji.

Ważne! Chociaż Film Spring Open 2020 odbędzie się online, to nie rezygnujemy z pracy praktycznej! W tym roku uczestnicy będą mogli bezpłatnie wypożyczać sprzęt do realizacji projektów zatwierdzonych przez opiekuna grupy na warunkach danej wypożyczalni. Lista rentali zostanie ogłoszona tuż przed rozpoczęciem Plenerów.
sowa i sokolnik podczas zdjęć w grupie filmu przyrodniczego
Photo: Filip Błażejowski

W ramach Film Spring Open 2020 z przyjemnością poprowadzę grupę filmu przyrodniczego. Oprócz zajęć teoretycznych, na których postaram się przybliżyć wszystkie aspekty pracy nad filmem, odbędą się również zajęcia praktyczne. Zajęcia odbywać się będą zdalnie, jednak zaproszę uczestników do stworzenia pracy zbiorowej, w której każdy we własnym zakresie nagra ujęcia, które pozwolą nam stworzyć pełnoprawną formę artystycznego filmu przyrodniczego. W tym celu chciałbym, aby wszyscy chętni zaczęli już teraz nagrywać swoje materiały przyrodnicze. Naszym motywem przewodnim są ptaki, ale oczywiście na inne ujęcia zarówno zwierząt, roślin i przyrody nieożywionej warto poświęcić trochę czasu. Mając materiał wykraczający poza 10 dni trwania warsztatów, będziemy mogli stworzyć kilka wersji montażowych z większej ilości materiału. Serdecznie zapraszam do udziału w grupie, która na pewno przyczyni się do tego, że inaczej spojrzysz na świat przyrody. Może skończy się nawet na tym, że w środku nocy, z wypiekami na twarzy, będziesz brodzić po łokcie w bagnie licząc na ujęcie życia? – mówi prowadzący, Krzysztof Kubik.

O prowadzącym

Krzysztof Kubik – absolwent Uniwersytetu w Edynburgu na kierunku reżyseria dokumentalna i reżyseria obrazu, zdobywca dwóch nagród BAFTA, założyciel i autor Natura w Kadrze – pierwszego i jedynego bloga o tematyce filmów przyrodniczych w Polsce . Na co dzień tworzy projekty komercyjne, dokumenty oraz filmy fabularne, ale jego największą pasją jest film przyrodniczy. Naturą pasjonował się od dziecka, a ptaki do dzisiaj potrafi obserwować godzinami.

„Fotografowałem, a potem filmowałem przyrodę, aby móc dzielić się swoimi przeżyciami z innymi i tworzyć historie, które przyczynią się do zrozumienia, że przyroda jest częścią nas samych. W 2015 roku założyłem bloga Natura w Kadrze. Dzięki temu, mogę przybliżać świat natury, jak i proces tworzenia filmu przyrodniczego, który jest trudnym i pełnym wyrzeczeń rzemiosłem. Również dzięki tej stronie promuję swoje przedsięwzięcia, kontaktuję się z firmami i instytucjami, które potrzebują profesjonalnego podejścia do produkcji filmu przyrodniczego w kraju, w którym mimo ogromnego potencjału przyrodniczego, branża ta praktycznie nie istnieje.”

Fot. F. Błażejowski
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online