UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Prywatne: PESZEK FOR PEOPLE. Grupa Teledysków

Chcesz kręcić teledyski i uczynić z nich filmowe dzieła sztuki?

Uczestników Grupy Teledysku czeka nauka tworzenia klipu od pomysłu poprzez realizację pod okiem czołowej polskiej realizatorki teledysków, a wszystko to do muzyki jednej z najlepszych artystek.

Maria Peszek oddaje Wam swoja najnowszą płytę Karabin!

A Ania Maliszewska dzieli się z Wami swoja wiedzą, doświadczeniem i radami. Warto skorzystać, bo niewielu twórców w Polsce może się pochwalić takimi osiągnięciami.

Autorka scenariuszy, reżyser i scenograf. Wyreżyserowała ponad 100 teledysków dla najbardziej znanych twórców, takich jak m.in.: Kayah, Reni Jusis, Myslovitz, Peszek, Nosowska. Nagrodzona przypuszczalnie każdą możliwą nagrodą, włączając w to m.in. Fryderyka w kategorii Najlepszy teledysk za wideoklip „Sutra” dla zespołu Sistars oraz Grand Prix na Yach Film Festival za teledysk Reni Jusis „Ostatni Raz”. Ania Maliszewska jest także autorką kilku filmów dokumentalnych. Jej film „Pokój Szybkich Randek” został wybrany najlepszym filmem z programu 30 minut na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

PESZEK FOR PEOPLE to akcja, w której Maria Peszek oddaje Wam utwory ze swojej najnowszej płyty. Wybieracie utwór, który najbardziej do Was przemawia, na który macie pomysł i do którego chcecie stworzyć klip.

Wszystkie zrealizowane teledyski mogę być zamieszczone w sieci jako “non official video”. Jeśli Marii Peszek spodoba się któryś z Waszych teledysków, to może wykorzystać go jako oficjalny klip (oczywiście za Waszą zgodą).

To nie koniec dobra.

Podczas Plenerów Ania Maliszewska przeprowadzi wykład/warsztat “Teledysk za zero złotych”, w czasie którego będziecie analizować teledyski zrealizowane bardzo małym nakładem finansowym. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli szansę spróbować swoich sił w pitchingu. Każdy będzie miał 5 minut, żeby zaprezentować swój pomysł i znaleźć współpracowników wśród innych uczestników Plenerów. Czekamy też na case study ostatnich teledysków Ani. A zobaczcie sami, jakie to sztosy.

A wisienką na torcie będzie Masterclass Ani Maliszewskiej

W ramach masterclass będziecie realizować wspólnie teledysk do utworu:”Ogień” w ministudiu, które specjalnie do tego celu zostanie zbudowane na dziedzińcu budynku w Przegorzałach.

Zapisujecie się na konkretne dziedziny i tworzycie! Ograniczeniem są tylko Wasza wyobraźnia i ściany ministudia. Możecie je dowolnie oświetlać, wprowadzać aktorów, rekwizyty, kostiumy, efekty specjalne.

PESZEK FOR THE PEOPLE – ZASADY UDZIAŁU

-wybierasz utwór, który cię inspiruje z płyty “Karabin” Marii Peszek.
-wymyślasz pomysł, który jest do zrealizowania podczas 10-dniowych warsztatów w Krakowie.
– wysyłasz pomysł do 25-go września na adres: biurofso@gmail.com
-prowadzący warsztaty wybiera pomysły. Może przeprowadzić z uczestnikami 1 konsultację przez skype.
-umieszczasz na naszym profilu na Facebooku i w Grupach FSO informację o swoim projekcie i szukasz współpracowników.
-przyjeżdżasz na warsztaty, zamawiasz sprzęt, szukasz dalej współpracowników, realizujesz swój zamysł.
-montujesz klip korzystając z pomocy montażysty wspierającego Grupę Teledysków oraz montażystów-uczestników Film spring Open.
Czekamy na Wasze pomysły!

Utwory z płyty Karabin Marii Peszek dostępne tu: https://www.youtube.com/user/TVmariapeszek

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online