UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Program ramowy Plenerów Film Spring Open 2017

Zaczynamy 19.10, jak co roku, w Ośrodku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Przegorzałach w Krakowie. Z roku na rok Plenery rosną. W tym roku wspiera nas 40 partnerów technologicznych i mamy rekordową liczbę zgłoszeń. Ciągle pracujemy nad programem dziennym, teraz prezentujemy w skrócie, co czeka nas w tym roku.

Nowoczesny Model Produkcji – temat, który omawiamy już od 3 lat i który zaowocował powstaniem Cinebusa, będzie tematem nr. 1 tegorocznej edycji.

Interesuje nas przyszłość branży i dlatego zaczynamy od projekcji filmu Gravity, którego współtwórca – dwukrotny zdobywca Oscara Neil Corbould (SFX) będzie naszym gościem. Dorota Kędzierzawska i Artur Reinhard pokażą i opowiedzą o technice realizacji scen akccji z filmu „Żużel”, a Jakub Jakubczyk zaprezentuje głowicę Elit, która umożliwiła ich zrealizowanie. O tym, że skomplikowane wizualnie sceny akcyjne można także realizować niskobudżetowo opowie nam Stanisław Mąderek i Marcin Randall Nowakowski

Projekcje
Pokażemy nagrodzone i wysoko oceniane filmy, które premierę miały na festiwalu w Gdyni: „Cicha Noc”, „Wieża. Jasny dzień”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”. O pracy nad nimi opowiedzą nam reżyserzy: Jagoda Szelc, Piotr Domalewski, Bodo Kox.
Aktorską gwiazdą Plenerów będzie nagrodzony na festiwalu w Gdyni Dawid Ogrodnik i oprócz  „Cichej Nocy” pokażemy także „Ostatnią Rodzinę”. Warto dodać, że opiekunem grupy scenariuszowej jest scenarzysta „Ostatniej Rodziny” Robert Bolesto. Poprowadzi tą grupę razem z Krzysztofem Rakiem. Pokażemy też film dokumentalny „Bracia”, a Wojciech Staroń – jego reżyser będzie konsultował pomysły na filmy dokumentalne uczestników razem z Bogdanem Dziworskim.

Wykłady
W tym roku wykładowcami będą: Dyrektor Programowy TVN Edward Miszczak (Emocje w Serialach), Christian Möller i Konrad Ziaja (technologia VR), twórcy internetowi: Konrad Kruczkowski, Kuba Górnicki i Daniel Rusin, scenarzysta Krzysztof Rak, reżyserzy: Marcin Ziębiński (filmy reklamowe), Piotr Ługowski (specjalista ds systemów audio-wizualnych). Operator filmowy Sławomir Idziak w ramach Sympozjum opowie o Nowym modelu produkcji.

Sympozjum
21-22 października odbędzie się Sympozjum poświęcone temu tematowi i swój udział potwierdziły firmy:  Canon, HP, CamSat, Gmotion, UAV Robotic, Akurat Lighting, Samsung, Movie Bird, GLC,  Creative Tools, Beiks, BlackMagic, Cyfrowa Republika, Adicam, DJI, MBS Sp. z o.o.

Przy okazji odbędą się prezentacje nowoczesnego sprzętu produkowanego w Polsce. Niektóre z tych narzędzi będą także dostępne dla uczestników Plenerów (kran MovieBird 17, głowica Elit skonstruowana przez Jakuba Jakubczyka, drony, gimbale, światło ledowe firmy Akurat itd.). Dynamiczny rozwój branży pozwala na realizację filmów i scen, które jeszcze niedawno były niemożliwe. Trzymamy rękę na pulsie wskazując te obszary, w których dokonuje się jakościowa i cenowa rewolucja –  tak jak w przypadku Motion Capture i systemu Perception Neuron, o których opowie Jakub Ben.

Partnerami Plenerów i dostarczycielami programu Cinema 4D na wszystkie stacje robocze dostępne na Plenerach jest firma Maxon, na której zaproszenie przyjeżdża Matthias Zabiegly (Aixsponza), wybitny animator (filmy dla marki Red Bull).

Na Plenerach polską premierę będzie miała najnowsza kamera ARRI Alexa SXT Wireless z możliwością bezprzewodowego przesyłania obrazu. Oprócz ARRI na uczestników Plenerów będą czekały kamery: Canon, Panasonic, Sony, Black Magic, RED, Go Pro, telefony Samsung i dużo dodatkowego sprzętu, a przede wszystkim dwie montażownie (w Cinebusie i sali montażowej wyposażone w stacje robocze HP z oprogramowaniem  Adobe udostępnionym przez firmę Graficzne.pl. Firma Lux jak co roku dostarczy światło i fachową opiekę. Dostępny będzie dla uczestników profesjonalny sprzęt dźwiękowy firm Schoeps, Azden i ZOOM, dostarczony przez MBS Sp. z o.o.

Grupy Twórcze
Większość uczestników przyjeżdża do nas aby realizować filmy w ramach grup dedykowanych. W tym roku zapraszamy do uczestnictwa w grupach: Scenariuszowej (Robert Bolesto, Krzysztof Rak, Marcin Lech), Sympozjum nowego modelu produkcji (Sławomir Idziak), Grupie previzowania Filmów Fabularnych – animatików (Jakub Ben), Filmu reklamowego (Marcin Ziębiński, Jakub Marczyński), Game jam – gier komputerowych (Maciej Miąsik, Jacek Strupiński) , Interakcyjnych form narracji audiowizualnej (Florent Pallares, Adam Walkowski), Virtual reality (Konrad Ziaja), Filmu dokumentalnego (Bogdan Dziworski, Wojciech Staroń), CGI i Animacji (Jakub Sobek), Teledysków (Michał Pańszczyk), Twórców Internetowych (Marcin Randall Nowakowski), Samsung Vlogger (Daniel Rusin), Off Master (Wiktor Obrok), Filmu przyrodniczego (Maciej Thiem, Tomasz Gładys), Filmowania w trudnych warunkach (Martn Demmer), Inkubatora filmowca (Andrzej Szypulski).

Konkurs Allegro
Dużym atutem tegorocznej edycji Plenerów jest konkurs Allegro, w którym wygraną są stypendia dające darmowy pobyt na Plenerach i możliwość realizacji filmów nawiązujących do cyklu „Czego szukasz” i „Legendy Polskie”.

Serdecznie zapraszamy!

Program znajdziecie również na naszej stronie: https://filmspringopen.eu/pl/program-plenerow/ Tam również opublikujemy Program Dzienny Plenerów 2017

na czerwonym tle żaglówka jadąca na kółkach
projekt plakatu prof. Maja Wolna
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online