UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Prezentacja Film Spring Open na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Fundacja Film Spring Open

oraz

Krakow Film Commission,

Krakowskie Biuro Festiwalowe

zapraszają na

PREZENTACJĘ PLENERÓW FILM SPRING OPEN W RAMACH

39. FESTIWALU FILMOWEGO W GDYNI

która odbędzie się w piątek

19 września o godzinie 17.00 w hotelu Gdynia (sala Zefir).

O tegorocznych Plenerach Film Spring Open opowie pomysłodawca i dyrektor artystyczny projektu Sławomir Idziak. Będzie mówił między innymi o nowoczesnym modelu produkcji, który został stworzony na Plenerach i praktycznie zastosowany na planie debiutu reżyserskiego Natalie Portman „Opowieść o miłości i mroku”. Natalie, której obowiązki zawodowe uniemożliwiły bycie gościem tegorocznych Plenerów, napisała list poparcia dla tej idei.

 

Czym są Plenery Film Spring Open?

Na świecie istnieje setki festiwali, na których filmy się tylko ogląda. Uczestnicy Plenerów Film Spring Open praktycznie uczą się tego, co nas czeka w przyszłości. Od 2005 roku dzięki inicjatywie Sławomira Idziaka około 200 młodych ludzi z Polski i Europy spotyka się po to, aby rozwijać swoje pomysły, kręcić filmy i uczyć się nowych technologii. Tegoroczna edycja Plenerów odbędzie się od 1 do 10 października w Krakowie.

Plenery Film Spring Open są wyjątkowym miejscem, które dokształca nowe pokolenia twórców zgodnie z zasadą „nauka poprzez pracę”. Każdego roku przemysł filmowy, partnerzy technologiczni, dostarczają na Plenery sprzęt o wartości około miliona euro (w 2013 roku rekordową liczbę 35 kamer), dzięki któremu powstaje profesjonalna infrastruktura techniczna, niczym małe studio audiowizualne na cele edukacyjne oraz promocji młodych talentów i realizacji ich projektów. Uczestnicy mają do dyspozycji między innymi magazyn sprzętu zdjęciowego i oświetleniowego, punkt doradztwa technicznego, pomoc w oświetleniu planów, montażownię na kilkanaście stacji roboczych z regularną opieką post-produkcyjną i programistyczną, dwie sale wykładowo-projekcyjne (także z możliwością projekcji 3D). Wszystko w jednym miejscu. Ale na Film Springu dzieje się dużo więcej, zwłaszcza w nocy, kiedy montażownia staje się miejscem prawdziwej burzy mózgów, dziedziniec jest wypełniony rozmowami twórców aż do wczesnych godzin porannych, a w sąsiedniej sali projekcyjnej uczestnicy oglądają swoje filmy.

Wszystko jest możliwe dzięki wsparciu i dostępie do najlepszych specjalistów, którzy na czas Plenerów są wykładowcami i koordynatorami grup artystycznych, między innymi w tegorocznej edycji potwierdzili udział: Bogdan Dziworski, Ewa Ewart, Dorota Kędzierzawska, Łukasz Kośmicki, Bodo Kox, Szymon Majewski, Anna Maliszewska, Maciej Miąsik, Maciej Pieprzyca, Krzysztof Ptak, Ewa Puszczyńska, Jacek Santorski, Allan Starski i Andrzej Waluk.

Ale prawdziwymi gwiazdami Plenerów Film Spring Open są zawsze sami uczestnicy. Fenomenem jest to, że relacje które nawiązują się na Plenerach, są kontynuowane w pracy zawodowej uczestników. Wielu twórców, którzy poznali się na Film Springu pracuje razem przy profesjonalnych projektach.

Plenery Film Spring Open odbędą się od 1 do 10 października w Krakowie, Małopolsce.

Dofinansowano ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Województwa Małopolskiego, Gminy Miejskiej Kraków.

Partnerzy: Totalizator Sportowy, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych, Chimney Poland.

Współorganizator: Creative Europe Desk Polska.

Partnerzy Technologiczni: Arri, Angenieux, Barco, Blackmagic Design, Canon, HP, JBD, Luks Film, Panasonic, SAD (Apple reseller), Sony, 4 Vision, Zodiak Jerzy Hoffman Film Production, Cinerental, Freeway (dystrybutor GoPro), Qubig A. Waluk, VR Games (dystrybutor Oculus Rift).

Partnerzy Organizacyjni: Gras Savoye, General Motors Poland.

Partnerzy: Krakow Film Commission, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kid Film.

Partnerzy medialni: PISF Pierwsze Ujęcie, Magazyn Filmowy – Pismo Stowarzyszenia Filmowców Polskich, sfp.org.pl, FilmPro, RMF Classic.

 

Współorganizatorzy spotkania w Gdyni: Krakow Film Commission, Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Wszystkie informacje na: www.filmspringopen.eu i https://filmspringopen.eu/.

Aleksandra Różdżyńska

PR Plenerów Film Spring Open

aleksandra.rozdzynska@gmail.com

508 066 76

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online