UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Pokaz Cinebusa przed galą wręczenia nagród PSC.

24 lutego, podczas uroczystości, która obędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej w Warszawie, poznamy laureata Nagrody PSC 2018. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 31 filmów. W finałowej piątce znalazły się:

1. Amok, reż. Kasia Adamik, zdjęcia Tomasz Naumiuk PSC (pierwsza nominacja).
2. Cicha noc, reż. Piotr Domalewski, zdjęcia Piotr Sobociński jr PSC (piąta nominacja, wcześniej za filmy Róża, Drogówka, Bogowie, Wołyń), film pokazany na naszych Plenerach Film Spring Open.
3. Maria Skłodowska-Curie, reż. Marie Noelle, zdjęcia Michał Englert PSC (druga nominacja, wcześniej za film Body/Ciało).
4. Pokot, reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik, zdjęcia Jolanta Dylewska PSC (druga nominacja, wcześniej za film W ciemności), Rafał Paradowski (pierwsza nominacja).
5. Świt, reż. Laila Pakalnina, zdjęcia Wojciech Staroń PSC (druga nominacja, wcześniej za film Papusza).

Członkowie Stowarzyszenia uhonorują też szczególnie zasłużone dla polskiej kinematografii osobistości.

Nagrodę za całokształt twórczości odbierze Sławomir Idziak, autor zdjęć filmowych, założyciel naszej Fundacji Film Spring Open i twórca takich projektów edukacyjnych jak Plenery Film Spring Open oraz Cinebus.

Nagroda Specjalna PSC zostanie wręczona znakomitemu aktorowi filmowemu i teatralnemu Januszowi Gajosowi.

Cinebus, mobilne studio filmowe zaprojektowane i zbudowane przez Fundację Film Spring Open, które jest w stanie zapewnić realizację projektu od etapu przedprodukcji po postprodukcję, będzie zaprezentowane przed Warszawską Szkołą Filmową. Producenci filmowi oraz przedstawiciele firm produkujących sprzęt, a także inni zainteresowani mogą liczyć na oprowadzenie po Cinebusie przez samego Sławomira Idziaka. Nowością na wyposażeniu Cinebusa są specjalnie zaprojektowane na wymiar mobilne podglądy reżyserskie na wózkach, którymi można wyjechać poza pojazd i pracować w terenie.

mobilny reżyserski podgląd wideo w Cinebusie
Mobilny reżyserski podgląd wideo w Cinebusie. Zdjęcie Iwona Jasinska


fot. Iwona Jasińska

Cinebus jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt wiodących światowych marek i stanowi narzędzie Nowego Modelu Produkcji propagowanego przez Sławomira Idziaka i fundację FSO.

Pokaz Cinebusa odbędzie się na terenie Warszawskiej Szkoły Filmowej:

23.02.1018 w godzinach 12:00 – 19:00

24.02.2018 w godzinach 12:00 – 18:30.

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online