UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Plenery Film Spring Open – laboratorium audiowizualnej przyszłości. Otwieramy zapisy na Plenery Film Spring Open 2020!

Otwieramy zapisy na piętnaste, rocznicowe Plenery Film Spring Open, które odbędą się wyjątkowo online w terminie 13-22.10.2020. Tematem wiodącym w 2020 roku będzie „Nowoczesna, ekologiczna i bezpieczna w czasach pandemii produkcja filmowa”.

Plenery Film Spring Open to unikatowe na skalę nie tylko Polski, ale i Europy dziesięciodniowe warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. To innowacyjne laboratorium, gdzie wykluwają się nowe idee w oparciu o to, co ma do zaoferowania przemysł. Są skierowane do filmowców, studentów i pasjonatów, którzy pod okiem specjalistów rozwijają wspólne projekty audiowizualne wzbogacając umiejętności artystyczne i techniczne, eksperymentują, uczą się nowych technologii i konsultują swoje pomysły z mistrzami.

Sławomir Idziak podczas wykładu na plenerach Film Spring Open
Photo: Joanna Pieczara / FSO

„Wyprzedzamy trendy i stymulujemy uczestników do patrzenia w przyszłość sztuki AV. Poszerzamy kreatywną rzeczywistość łącząc sztukę, naukę i biznes.” – mówi Sławomir Idziak twórca Plenerów Film Spring Open.

Dla kogo?

Co roku w Plenerach bierze udział około 350 filmowców, studentów, absolwentów, przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, animatorzy, Youtuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, specjaliści VR i AR, videoblogerzy, stereografowie.

Photo: Filip Błażejowski / FSO

Nasz Program – Festiwal ROBIENIA filmów

Nasza Strategia edukacyjna – to nauka przez pracę – robienie filmów i projektów AV w trakcie trwania Plenerów pod opieką wybitnych specjalistów w grupach warsztatowych dotyczących różnych gałęzi sztuki audiowizualnej. Planujemy grupy filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów dedykowanych do Internetu, a także filmów realizowanych w wirtualnej scenografii i projektów AV dla internetowego odbiorcy. Jak co roku będą grupy VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu,

Wykłady, dyskusje i konsultacje młodych twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów w 2020 odbędą się Online.

Photo: Joanna Pieczara / FSO

On line – czyli jak?

  • Praca w grupach twórczych w formie wideokonferencji. Zarejestrowani w danej grupie Uczestnicy będą mogli konsultować i rozwijać swoje projekty w sesjach grupowych i indywidualnych.
  • Będzie można indywidulnie konsultować się z naszymi wykładowcami nie tylko w trakcie Plenerów, ale przez cały rok.
  • Wykłady „gwiazd” i wybitnych profesjonalistów. Na Plenery co roku zapraszamy wybitnych artystów i techników, których działania i sukcesy wytyczają przyszłą perspektywę rozwoju naszej branży.
  • Po raz kolejny zorganizujemy panel Green Film Open i podejmiemy temat zrównoważonej produkcji filmowej.
  • Na koniec Plenerów odbędzie się wspólna projekcja zrealizowanych przez uczestników filmów, testów czy też internetowych programów.
  • Promujemy osiągnięcia naszych Uczestników. Będą oni mogli online pokazywać swoje własne projekty w ramach sekcji „DA SIĘ”.
  • Codziennie wieczorem zorganizujemy cykl dyskusji „KRĘCI SIĘ”, w którym będzie mógł wziąć udział każdy Uczestnik Plenerów, na interesujące i dotykające nas bezpośrednio tematy.
Montażownia podczas Plenerów Film Spring Open. Warsztaty z animacji Cinema 4D
Fot. Filip Błażejowski

Sprzęt

  • Dzięki naszym Partnerom technologicznym planujemy zorganizowanie warsztatów sprzętowych, pokazów najnowszych sprzętów i rozwiązań w formie webinariów.
  • Ponadto Nasi partnerzy technologiczni – wypożyczalnie sprzętu audiowizualnego i korporacje w różnych miastach Polski obiecały bezpłatnie wypożyczać wybrany sprzęt i świadczyć swoje usługi naszym Uczestnikom by mogli zapoznawać się z jego działaniem, a także realizować wybrane przez opiekunów grup projekty. Potwierdziły udział: ATM, Canon, Cinelight, Cinerental, Cyfrowa Republika, Krakowski Park Technologiczny, Panavision, WAVY Rental

Zasady naboru

Do grup dedykowanych, ze względu na ograniczenie ilości miejsc, będą obowiązywały zapisy. Jeden uczestnik może maksymalnie uczestniczyć w pracach dwóch grup. Rekrutacja będzie odbywała się – do grupy scenariuszowej na podstawie treatmentów, do innych grup na podstawie życiorysu i linków do projektów i filmów.

Photo: Marta Dalecka

Konkursy

W tym roku ponownie mecenasem będzie PZU S.A., a temat będzie namawiał do podjęcia działań prewencyjnych w zakresie zdrowia. Szczegóły już wkrótce! Będą nagrody finansowe, a realizacje mogą zostać odkupione przez PZU i stać się oficjalnymi reklamami, więc tym bardziej warto podjąć się zadania.

Serdecznie zapraszamy!

Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open:

https://filmspringopen.eu/pl/rejestracja/

W tym roku nie pobieramy opłaty rejestracyjnej.

Plenery Film Spring Open 2020

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki FilmowejMiasta Krakowa

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online