UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Plenery czyli co?

Co to właściwie są te Plenery? 
Plener – w tłumaczeniu z francuskiego (en plain air) – to tworzenie na świeżym powietrzu, ale jednocześnie pobyt grupy artystów w wybranej miejscowości, poświęcony pracy twórczej. Plenery Film Spring Open to interdyscyplinarne warsztaty filmowe, w których udział bierze co roku około 200 młodych ludzi z całej Europy m.in. Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Finlandii, Szwecji. Chcemy świeżego, młodego, nowoczesnego spojrzenia na branżę audiowizualną, które będzie stymulować jej rozwój. Sądzimy, że świat filmu potrzebuje rozkwitu i ciągłej wiosny. Stąd ‘Film Spring’. A ‘Open’? Jesteśmy otwarci na ludzi, pomysły i możliwości!

Patrzymy w przyszłość
Przyszłość filmu, to połączenie umiejętności artystów i techników reprezentujących różne dziedziny sztuki i nauki. Tworzymy wybuchową mieszankę integrując przedstawicieli wszystkich zawodów branży audiowizualnej. Branża filmowa nie nadąża za zmianami technologicznymi, a teoria to zdecydowanie za mało. Dlatego na Plenerach stawiamy na praktykę i doskonalenie zdobytych wcześniej umiejętności, by młodzi reżyserzy, operatorzy, aktorzy, scenarzyści, montażyści, specjaliści ds. efektów i cyfrowej postprodukcji, malarze, rzeźbiarze, specjaliści od body paintingu, programiści, animatorzy, graficy komputerowi, game developerzy, producenci, kompozytorzy, muzycy, artyści dźwiękowcy, pod okiem specjalistów mogli wspólnie rozwijać swoje pomysły i realizować filmy.

Nauka poprzez pracę
„Nauka poprzez pracę” – w tych trzech słowach moglibyśmy streścić naszą filozofię i sposób działania. Przyjeżdżasz do Krakowa, tam czeka na Ciebie sprzęt, oprogramowanie, a przede wszystkim wybitni profesjonaliści, którzy chcą Ci pomóc.  Działamy w grupach, by móc korzystać na wzajem ze swoich umiejętności. Możesz zgłosić się ze swoją ekipą, albo sam dołączyć do tworzonych przez nas grup.

Jak to wygląda?
Spotykamy się w Krakowie, by robić swoje filmy. Jak to wygląda w praktyce? Na początek możesz zobaczyć making of z ubiegłego roku podlinkowany wyżej, ale najlepiej po prostu przyjedź sprawdzić! W tym roku spotykamy się w Krakowie od 1 do 10 października, a rekrutacja rusza już niebawem!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online