UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Paweł Dyllus poprowadzi Grupę Arri – film kryminalny wczoraj i jutro

Paweł Dyllus poprowadzi Grupę Arri – film kryminalny wczoraj i jutro

Na tegorocznych plenerach Film Spring Open doświadczony i nagradzany operator Paweł Dyllus poprowadzi Grupę Arri – filmy kryminalne wczoraj i jutro. Grupa Arri będzie pracować na nowej kamerze Alexa Mini LF, która tym samym będzie mieć swoją polską premierę! Kamera ta łączy w sobie kompaktowe wymiary i małą masę popularnego modelu Alexa Mini z możliwościami kreacji, które daje nowy przetwornik Large Format oraz pełnoklatkowe obiektywy Signature Prime. Kamery Arri Large Format gwarantują największy zakres dynamiki, niski poziom szumów (ang. szum – grain) oraz odwzorowanie kolorów znane z poprzednich modeli w połączeniu z dużym obszarem przetwornika i rozdzielczością przekraczającą 4K. Uzupełnieniem kamer Large Format jest seria obiektywów Signature Prime, które zostały zaprojektowane i zoptymalizowane specjalnie do kamer pełnoklatkowych. Do uczestników dołączy Oliver Temmler reprezentujący firmę Arri.

Photo: Filip Błażejowski

Kiedy myślę o realizacji scen kryminalnych w filmie, zawsze zastanawiam się, co można pokazać tak, żeby było to inne, ciekawe i nie wprost. Chciałbym poprowadzić Was w świat obrazu. Będziemy starali się wymyślić ciekawą historię i dobrać do niej odpowiednią formę. W swojej pracy zawodowej miałem różne etapy. Czasami tekst scenariusza czy pomysł na scenę mnie inspirował, a czasami zupełnie nie. Nauczyłem się jednak, że przez konsekwencję i dyscyplinę w uruchamianiu naszej wyobraźni jesteśmy w stanie przejść przez wszystkie przeszkody i prawie każdy pomysł opowiedzieć w ciekawy sposób. Tylko od czego zacząć i jak to się robi ? Postaram się opowiedzieć wam, w jaki sposób ja staram się przygotowywać do filmów. Wierzę, że będę z Wami też po to, żeby samemu się nauczyć od Was. Podczas moich warsztatów na jeden dzień połączymy się z grupą Sławomira Idziaka i będziemy fotografować scenę z prewizu aktorskiego filmu Gattaca. Pomocą, konsultacją i inspiracją będą nam służyli: zawodowy Technik Kryminalistyczny oraz Wanda i Marcin Kędzierzawscy tworzący efekty specjalne FX – mówi Paweł Dyllus.

Photo: Filip Błażejowski
Photo: Filip Błażejowski

Paweł Dyllus – Urodzony w Katowicach, laureat za Najlepsze Zdjęcia do filmu fabularnego nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć PSC 2017 za swoją pracę przy filmie „Jestem mordercą”, w reżyserii Macieja Pieprzycy. Za ten sam obraz Paweł dostał nominację do Orła. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych i dokumentalnych : „Chce się żyć”, „Atlas”, „Emilka płacze”, „Superjednostka”. W 2019 roku Paweł zadebiutował jako reżyser krótkometrażowym filmem „Dziwor”.

Partnerzy grupy:

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online