UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Paweł Dyllus wraz z uczestnikami warsztatów dla branży audiowizualnej - Plenerów Film Spring Open w Krakowie. Prowadzi grupę Arri Filmu Kryminalnego

Pakiet “Zawód: operator filmowy. Od techniki po dramaturgię wizualną”.

Czasem pojedynczy kurs to za mało. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapisów na pakiet kursów operatorskich, który obejmuje zajęcia z mistrzami kamery: Pawłem Dyllusem, Pawłem Grabarkiem oraz Sławomirem Idziakiem.

Edukacja online ma swoje zalety i wady. Jeżeli wiemy, czego chcemy się nauczyć, wyszukiwarka Google zaproponuje nam dziesiątki kursów (lepszych czy gorszych) na dany temat. Brakuje kompleksowych zajęć dotyczących całych dziedzin wiedzy audiowizualnej. Pakietów kursów audiowizualnych, które poprzez skomponowany program gwarantują kompleksową wiedzę dotyczącą określonej dziedziny i wysoką jakość poprzez wybór wykładowców.

Zapraszamy do współpracy znakomitych artystów, pracujących w międzynarodowych projektach, którzy odnoszą sukcesy i chcą poświęcić swój czas na spotkania, kursy, konsultacje online na platformie Film Spring Open, która daje gwarancje poziomu kształcenia na światowym poziomie oraz rozwoju w dynamicznie zmieniającym się rynku technologicznym i filmowym. 

Paweł Dyllus

Fot. Filip Błażejowski

Fundacja Film Spring Open w 2023 roku oprócz indywidualnych kursów online proponuje pakiety dotyczące konkretnych dziedzin twórczości i techniki AV.
Na początek zapraszamy do zapoznania się z Pakietem operatorskim złożonym z trzech oddzielnych kursów.

Paweł Dyllus

Fot. Filip Błażejowski

Całość rozpocznie nagradzany operator filmowy Paweł Dyllus, który w sześciu sesjach wprowadzi uczestników w tajniki zawodu operatora filmowego, dotyczące nie tylko  techniki, ale przede wszystkim twórczej roli operatora filmowego.

Kolejny  kurs, dotyczący techniki obrazowania łącznie z postprodukcją, poprowadzi operator kamery i autor zdjęć Paweł Grabarek.

Sławomir Idziak naw swoim kursie opowie o dramaturgii obrazu filmowego na podstawie debiutu Natalie Portman “Opowieść o miłości i mroku”, do którego zrealizował zdjęcia.

Więcej informacji na temat poszczególnych składowych pakietu można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy do udziału!!!

WYKŁADOWCY:

Fot. Bea Marciniak

Paweł Dyllus – urodzony w Katowicach, laureat nagrody za Najlepsze Zdjęcia do filmu “Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy przyznawanej przez Polskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć PSC w 2017 roku. Za ten sam obraz Dyllus dostał nominację do Orła. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych i dokumentalnych : “Chce się żyć”, “Atlas”, “Emilka płacze”, “Superjednostka” i “Niebezpieczni dżentelmeni”. W 2019 roku zadebiutował jako reżyser krótkometrażowym filmem “Dziwor” nagrodzonym przez PSC.

Paweł Grabarek – autor zdjęć i operator kamery. Doświadczenie zdobywał już od 2017 roku, pracując jako operator kamery z takimi autorami zdjęć jak: Paweł Dyllus (“Nieobecni”), Witold Płóciennik (“Minuta ciszy”), Paweł Chorzępa (“The Office PL”), czy Mateusz Wichłacz (“Wotum nieufności”). Przygotowuje się do pracy przy debiucie fabularnym “Czekając na barbarzyńców” (reż. Michał Ciechomski) produkowanym przez Studio Munka. Wraz z Zuzią Surówką stworzył film konkursowy w ramach Papaya Young Directors 2021 w kategorii “branded stories”. Projekt “Wolność na naszych zasadach” dla Durex przyniósł im nagrodę specjalną.

Sławomir Idziak - foto Filip Błażejowski

 

Prof. Sławomir Idziak – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi, renomowany operator filmowy, a także reżyser, scenarzysta i wykładowca, twórca Film Spring Open, Prezes Zarządu Fundacji Film Spring Open.

Jako operator filmowy zrobił ponad 70 filmów w 19 krajach. Był odpowiedzialny między innymi za zdjęcia do filmów Krzysztofa Kieślowskiego (“Podwójne życie Weroniki”, „Niebieski”), Andrzeja Wajdy („Dyrygent”), Krzysztofa Zanussiego („Rok spokojnego słońca”), Ridleya Scotta („Helikopter w ogniu”), Taylora Hackforda („Dowód życia”), Michaela Winterbottoma („I want you”), Johna Saylesa („Men with Gun”), Davida Yeatsa („Harry Potter i Zakon Feniksa”) czy Natalie Portman (“Historia miłości i ciemności”).

Jako operator oraz reżyser otrzymał wiele nagród i wyróżnień na festiwalach w: Gdyni, Berlinie, Wenecji, Pradze, Auckland itp. Ma na swoim koncie także nominacje do nagród: BAFTA, Cezara i Oscara. Nagrody za osiągnięcia życiowe przyznano mu na festiwalach Plus Camerimage, Marburg i Miskolc.

Prof. Sławomir Idziak z sukcesem łączy karierę wybitnego filmowca i wykładowcy.

 

Partnerzy medialni:

       

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online