UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Otwieramy zapisy do Grupy Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej z Red Eyes Cool!

W tym roku Grupę Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej po raz kolejny poprowadzą założyciele Red Eyes Cool, czyli Barbara Jonak i Florent Pallares. Uczestnicy mogą pracować nad wybranym przez siebie pomysłem i/lub dołączyć do projektów: „Witajcie na Plenerach Film Spring Open”, „Zmieniamy świat” czy „Super Trump”.

Podczas Plenerów Film Spring Open grupa będzie pracować i sięgać po inspiracje w duchu „rezydencji artystycznej”. Projekt jest otwarty dla wszystkich indywidualnych filmowców, którzy chcieliby wziąć w nim udział na dowolnym etapie realizacji. Zapraszamy również wszelkie grupy kreatywne pracujące nad własnymi interaktywnymi opowieściami. Będzie można dołączyć zarówno na jeden dzień, jak i zaangażować się na czas trwania całego projektu.

Fot. Lou Baron

Kolejnym zadaniem grupy będzie próba stworzenia możliwie najbardziej ekologicznej produkcji audiowizualnej. Przykłady tej strategii można zobaczyć w stworzonym przez Red Eyes Cool making-ofie inicjatywy „Zrób interaktywny i ekologiczny film w czasach pandemii”.

WITAJCIE NA PLENERACH FILM SPRING OPEN – INTERAKTYWNY PROJEKT FABULARNO-DOKUMENTALNY

Udział w tej inicjatywie umożliwi widzowi poznanie różnych uczestników Plenerów Spring Open i/lub odkrycie rezultatów ich pracy. Pomysł polega na stworzeniu zabawnych kilkuminutowych filmów,  które same w sobie też mogą być interaktywne, mających formę wywiadu, reportażu, dokumentu, filmu instruktażowego, fabularnego, a nawet mockumentalnego. “Witajcie na Plenerach Film Spring Open” startuje w październiku 2022 roku i będzie się rozrastać z każdą kolejną odsłoną warsztatów. Jego kolejne segmenty będzie można zamieszczać na specjalnej i bezpłatnej stronie internetowej.

ZMIENIAMY ŚWIAT – INTERAKTYWNY PROJEKT DOKUMENTALNY

“Zmieniamy świat” to interaktywny projekt dokumentalny o ludziach, którzy próbują zmieniać świat na miarę swoich możliwości. Publiczność będzie mogła spotkać się z nimi, wybierając bohaterów według kraju lub tematu. Część tego projektu została zapoczątkowana we Francji, na Uniwersytecie w Perpignan przez studentów kursów zawodowych: “Zawody informacyjne: dziennikarstwo i prasa” oraz “Fotoreportaż, media cyfrowe i obrazy audiowizualne”.

Pierwszy sezon “Zmieniamy świat” wystartuje podczas Plenerów Film Spring Open w październiku 2022 roku w Krakowie. Będzie dostępny bezpłatnie w mediach społecznościowych.

Filmy dokumentalne studentów Uniwersytetu Perpignan Via Domitia można zobaczyć TUTAJ.

PROJEKT SUPER TRAMP – INTERAKTYWNY PROJEKT FABULARNY

To interaktywna opowieść oparta na fikcyjnym międzynarodowym programie telewizyjnym typu reality show. Przy pomocy serii pytań wielokrotnego wyboru widzowie będą mieli wpływ na to, w jakim kierunku podąża fabuła, podobnie jak w filmie “Black mirror: Bandersnatch” Davida Slade’a. Tematem jest rywalizacja pomiędzy bezdomnymi (ich role odgrywają aktorzy) z różnych stron świata, których życie zmienia się tak, jak tego pragną widzowie. Publiczność może wybrać bezdomnych z Francji, Meksyku lub Polski, a następnie zdecydować, kim każdy z nich zostanie: artystą, politykiem, sportowcem itp..

Część tego projektu zostanie zrealizowana także w Cabestany we Francji oraz w León w stanie Guanajuato w Meksyku.

Relacja z pierwszych ujęć projektu w Meksyku jest dostępna TUTAJ.

Jeśli chcesz dołączyć do grupy, zarejestruj się jako uczestnik/czka Plenerów Film Spring Open i wyślij informację z potwierdzeniem do Red Eyes Cool na adres: contact@fsofrance.org

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online