UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs scenariuszowy online z reż. Jagodą Szelc podczas warsztatów audiowizualnych Plenerów Film Spring Open

Ogłaszamy nabór do grupy scenariuszowej podczas Plenerów Film Spring Open 2021, którą poprowadzi reż. Jagoda Szelc!

Grupa Scenariuszowa w tym roku zajmie się tematem:

„Metodologie pracy nad scenariuszem filmowym.”

Warsztat będzie traktował na temat pierwszych asocjacji, czyli często pomijanym etapie pisania scenariusza filmowego. Będzie więc to wstęp do pracy nad różnymi metodologiami pisarskimi, psychologią procesu tworzenia własnej, unikalnej techniki oraz rozpoznawania etapów pracy.

Jagoda Szelc prowadzi grupę scenariuszową na Plenerach Film Spring Open
Photo: Filip Błażejowski

Warsztat scenariopisarski:

Standardowo zajmiemy się opracowaniem pomysłów w tekstach na scenariusz filmowy (treatmentów do 5 stron). Teksty pomysłów mogą być zarówno na krótki jak i długi metraż. 

Grupa może składać się z max. 30 osób. Omawiamy tekst 10 osób / zespołów. Nie jest możliwe dołączenie w trakcie. Możliwe jest odejście do innych zajęć – mówi Jagoda Szelc.

Do grupy zostanie przyjętych 10 osób, których projekty będą omawiane wyselekcjonowanych na podstawie przesłanych treatmentów filmów fabularnych długo i krótkometrażowych oraz 20stu wolnych słuchaczy.

Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz projekt należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 20 września 2021, po uprzednim zarejestrowaniu się na Plenery. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 października 2021 na stronie oraz w mediach społecznościowych.

Photo: Filip Błażejowski

Jagoda Szelc to scenarzystka i reżyserka, której film „Wieża. Jasny dzień.” – został doceniony za scenariusz oraz debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku, a „Monument” otrzymał wyróżnienie specjalne na Konkursie Off Camera. Obecnie reżyserka wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jagoda Szelc była gościem Plenerów w 2017, a od 4 lat prowadzi podczas Plenerów grupę scenariuszową.

Video spotkanie z grupą scenariuszową podczas Plenerów Film Spring Open z reż. Jagodą Szelc
Photo: Bea Marciniak
Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online