UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Od słów do obrazu

Ogłaszamy nabór na kurs online z reżyserem Mateuszem Rakowiczem: “OD SŁÓW DO OBRAZU, czyli dlaczego warto rysować scenariusz, aby osiągnąć na ekranie idealny efekt”.

Prowadzący kurs opowie o kluczowym znaczeniu komunikacji pomiędzy reżyserem i szefami pozostałych pionów podczas prac koncepcyjnych w trakcie intensywnej preprodukcji filmu. Storyboard będzie tutaj potraktowany jako jedno z narzędzi do ułatwienia przekazywania koncepcji reżyserskiej oraz operatorskiej pozostałym członkom ekipy.

Podczas spotkań zostaną zaprezentowane przykłady storyboardów i rysunków z wielu znanych filmów, porównania etapów rysowania z finalnym efektem oraz analiza różnic, czy też podobieństw.

Fot. Robert Pałka

Mateusz Rakowicz przeprowadzi również case study fragmentów ze swojego filmu “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Na ich przykładzie opowie o całym procesie realizacji sceny: od zapisu w scenariuszu przez storyboard po finalny efekt.

Obecny kurs to wstęp do tematu używania storyboardów w drodze “od słów do filmu”. Już w nowym roku zaprosimy zaś uczestników do zapisów na drugą część – na praktyczne zajęcia z Mateuszem Rakowiczem, pozwalające zarówno znaleźć własną technikę szkicowania prostych storyboardów, jak i skonsultować swoje próby przełożenia filmowego pomysłu na obrazy, ale też na komunikowanie się z ekipą w trakcie preprodukcji jak i na planie.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do reżyserów, pragnących znaleźć prosty sposób na prewizualizację swoich pomysłów, a także skuteczną metodę komunikacji na planie, jakimi są storyboardy.

Termin: 7 i 10 grudnia 2022

Z prywatnego archiwum artysty

Więcej informacji & zapisy

Mateusz Rakowicz: reżyser, rysownik, storyboardzista.

Absolwent warszawskiej ASP oraz Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Rysował storyboardy do filmów min: Agnieszki Holland i Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego Władysława Pasikowskiego, Johna Daly, Łukasza Barczyka, czy Grega Zglińskiego. Rozrysował ponad 500 filmów reklamowych.

Reżyser autorskich filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego “Latarnika” czy “Romantika”. Jest także autorem reklam i teledysków (min. dla Kamila Bednarka, Afromental, Ani Dąbrowskiej i Pezeta). Laureat Fryderyka za reżyserię teledysku “Bang Bang” do utworu Ani Dąbrowskiej.

W 2019 roku nakręcił pełnometrażowy debiut pod tytułem: “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje.”

Z prywatnego archiwum artysty

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online