UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Od pomysłu do fabuły – od kreski do filmu. Grupa animacji malarskiej

Grupa animacji malarskiej jest zaprojektowana dla wszystkich: zarówno osób zainteresowanych stworzeniem filmu animowanego jak i tych, które chcą wprowadzić tylko elementy animacji do filmów powstających w czasie Plenerów Film Spring Open.

– Pokażemy jak najbliższe otoczenie zamienić w wizualną opowieść. Przekonamy Was, że każdy może rysować i tworzyć spójne stylistycznie animacje. Pokażemy na przykładach jak budować kompozycję plastyczną kadru tak, aby oddziaływała na emocje widza. Przemieszamy teorię i praktykę w kotle wspólnych warsztatów – mówią o swoim pomyśle prowadzący grupę dr Daria Rzepiela i dr Tomasz Wełna.

Grupa będzie się spotykać każdego dnia Plenerów i pracować nad animacjami w różnych technikach: od malarskich i rysunkowych po cyfrowe.

Dr Daria Rzepiela

działa na pograniczu różnych dziedzin sztuki. Studiowała w ESAG w Paryżu oraz na ASP w Krakowie gdzie uzyskała stopień doktora. Jest autorem m.in. animowanej serii Być Wielkim dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej nominowanej do Historycznego Wydarzenia Roku 2015. Jej minimalistyczny film Take Your Time, który prezentowała w czasie zeszłorocznego FSO,  jest pokazywany w ramach instalacji artystycznej oraz samodzielnie m.in. na Festiwalu ANIMATOR 2018. Obecnie powstaje na jego motywach spektakl choreograficzny.

Dr Tomasz Wełna

Artysta  grafik, wykładowca. Absolwent i wieloletni wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel PRACOWNI OKO w Krakowie. Autor animacji, filmów dokumentalnych, edukacyjnych i teledysków oraz projektów VR. Współpracował m. in. z: Teatr Wielki Opera Narodowa, Biblioteka Sejmowa, Muzeum Witrażu w Krakowie, Agora, Interia, Canson.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online