UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Najnowsze technologie, mówiący wirtualny hologram i odlot w VR! Goście specjalni Plenerów – James E. Marks i Chris Szkoda z DoubleMe (Londyn)

Plenery Film Spring Open zawsze były na bieżąco z najnowszymi technologiami, a tegoroczny wybór naszych Gości Specjalnych odzwierciedla to podejście.

Bardzo się cieszymy, mogąc powitać Jamesa Edwarda Marksa i Chrisa Szkoda z DoubleMe (Microsoft HoloLens), ale powinniśmy również przywitać się z Wirtualnym Hologramem, z którym będziecie mogli porozmawiać po raz pierwszy w Polsce!

Czego można się spodziewać po takiej wizycie mówi nam James E. Marks, określany jako wizjoner prowokator, technologiczny majsterkowicz i hipisowski „zippy!”:

Guru psychodelików z lat 60, Timothy Leary, na przełomie epoki Internetu zaktualizował niesławną frazę „włącz, dostrój się, odpadnij” na „włącz, uruchom, podłącz się”, aby odzwierciedlić moc technologii pozwalającej na odlot i doznania nie z tego świata. Przygotuj się więc na zostawienie prawdziwego świata daleko, baaardzo daleko za sobą i podłącz się do wirtualnej przestrzeni „LoopSpace & PsychFi, The Finest Pop Culture Reference & Social Good Mixed Reality Experiences”.

Artist’s archive

DoubleMe zapewnia system 3D capture o nazwie HoloPortal™, który przekształca wideo 2D w dynamiczne modele 3D w czasie rzeczywistym dla rynku zapotrzebowania na treści 3D (np. gry, animacje 3D, VR / AR, drukowanie 3D).

James E. Marks i Chris Szkoda poprowadzą całodniowe prezentacje wirtualnych hologramów VR DoubleMe na Plenerach od czwartku, 18.10 do piątku, 19.10. W czwartek wygłoszą wykład zatytułowany: 2K18 A Mixed Up Reality Oddity. A Trip Into DIY Sub / Pop Culture Reference & Social Good Mixed Reality Experiences (MR) worlds. Po wykładzie po raz pierwszy w Polsce będzie można porozmawiać z wirtualnym hologramem!

Chris zostanie z nami do soboty, więc możecie spodziewać się jeszcze większej ilości prezentacji.

James E. Marks jest również założycielem #Hackstock, o którym wydawnictwo Oxford University Press napisało:

Prezentując, obok nowych technologii, idee science-fiction i kontrkulturowe , #Hackstock zachęca do zadawania pytań, szukania innych zastosowań dla znanych środków oraz do marzeń, i to może być bardzo ważna sprawa, kiedy wkraczamy w nowy, odważny świat wszechobecnej zmienionej i mieszanej rzeczywistości.

Artist’s achive

James E. Marks

współzałożyciel DoubleMe i PsychFi, założyciel firmy Hackstock & CosmoØ. Wielokrotnie nagradzany pionier sztuki nowych mediów, twórca, kurator i speaker. Ma 30-letnie doświadczenie w praktyce i teorii z „Doświadczeniami i Wydarzeniami Pop Kultury”/”Pop Culture Reference Experiences & Events”.

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online