UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Mieszkańców Bydgoszczy Portret Własny czyli „Czego nie widać…“

Wspólnie z Fundacją Kultury Rozruch (Czarny Karzeł) oraz Moderator Inwestycje Sp.z o.o. zapraszamy na warsztaty filmowe Mieszkańców Bydgoszczy Portret Własny czyli „Czego nie widać…“. Warsztaty odbędą się w terminie 08.11.2017 – 18.11.2017 i będą realizowane przy pomocy naszego mobilnego centrum audiowizualnego – CINEBUSA oraz KINA POMORZANIN.

Zdjęcie: Filip Błażejowski

Tematem jest odkrywania nieznanych obszarów Bydgoszczy – zapraszamy do budynku dawnego kina Pomorzanin, w latach świetności ulubionego kina mieszkańców tego miasta. Miejsce to stanie się naszym planem filmowym.

Przez 7 dni uczestnicy warsztatów, pod okiem opiekuna artystycznego – specjalisty branży audiowizualnej, tworzyć będą film zainspirowany lub dokumentujący realizację teledysku bydgoskiej grupy artystycznej Czarny Karzeł.  Uczestnicy przejdą przez wszystkie etapy realizacji utworu audiowizualnego od pomysłu, scenariusza, przez zdjęcia, montaż i post-produkcję do dystrybucji. Uczestnicy będą pracować w grupie i wspólnie tworzyć kształt przyszłego filmu. Wszystko za pomocą najnowocześniejszego sprzętu audiowizualnego, w który wyposażony jest CINEBUS dzięki naszym Partnerom Technologicznym.

Zdjęcie: Filip Błażejowski wnętrze Cinebusa. W częsci aktorskiej siedzi grupa młodzierzy - uczestników kursu audiowizualnego
Zdjęcie: Filip Błażejowski

Mobilne centrum audiowizualne CINEBUS wyposażone jest m.in. w urządzenie Black Magic do kolor korekcji, trzy pionowe ekrany firmy Samsung zewnętrzne ( 2m x 70 cm), telefony firmy Samsung, profesjonalne kamery filmowe firmy Canon, profesjonalne lampy ledowe firmy Akurat, statywy firmy Benro, obiektywy filmowe firmy Samyang, drony przeznaczone do filmowania firmy DJI.

W ramach projektu odbędą się warsztaty operatorskie, dźwiękowe, montażowe, reżyserskie, post produkcyjne i z zakresu dystrybucji i promocji. W czasie trwania warsztatów bydgoski Chór Społeczny Czarnego Karła będzie rejestrował profesjonalny materiał filmowy na potrzeby produkcji teledysku. Uczestnicy warsztatów będą realizowali materiał dokumentalny z planu produkcyjnego. Dodatkowo w ramach projektu w Kinie Pomorzanin oraz w ogrzewanym namiocie CINEBUS będzie prezentowany szeroki program artystyczny m.in. spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi m.in. Sławomirem Idziakiem (zdjęcia filmowe), Marcinem Giżyckim (film animowany), Maciejem Cuske (dokument), Bogdanem Dziworskim (zdjęcia filmowe, dokument kreacyjny) i.in. Odbędą się również pokazy kina autorskiego i eksperymentalnego. Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny m.in. koncerty, występy artystyczne, powstanie również muzyczny most pomiędzy Kinem Pomorzanin i namiotem Cinebusa.

Zdjęcie: Filip Błażejowski

Warsztaty są propozycją dla studentów i wszystkich osób, które interesują się filmem, fotografią, sztuką wizualną i są posiadaczami np. telefonu komórkowego. Naszą ideą jest pokazanie, że nawet za pomocą najprostszych urządzeń można stworzyć ciekawy obraz.

Prezentacja projektów (filmów) odbędzie się w kinie CINEBUS na zakończenie warsztatów oraz na stronach internetowych organizatorów.

Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w projekcie za pomocą adresów:

czegoniewidac1@gmail.com

https://web.facebook.com/WarsztatyIdziaka/

Szczegółowy PROGRAM WARSZTATÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

Wyjątkową kawę i desery serwować będzie oryginalna bydgoska kawiarnia.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Organizatorzy

Fundacja Film Spring Open Sławomira Idziaka

Fundacja Kultury Rozruch (Czarny Karzeł)

Współorganizator: Moderator Inwestycje Sp. zoo i Kino Pomorzanin

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy

logo partnerów i sponsorów kursu audiowizualnego w Bydgoszczy

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online