UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Małgorzata Szumowska podczas wykładu podczas warsztatów audiowizualnych Plenerów Film Spring Open w Krakowie

Małgorzata Szumowska i Michał Englert na FSO 2015

Pierwszymi gośćmi, którzy podzielili się doświadczeniem podczas Plenerów 2015, byli Małgośka Szumowska i Michał Englert. Opowiedzieli o pracy zespołowej na planie i podczas tworzenia koncepcji filmu.

Małgośka i Michał współpracują w relacji reżyser i operator; duet uzupełnia montażysta Jacek Drosio. Ich relacja zawodowa jest zderzeniem charakterów, które choć pozornie skrajne, bardzo dobrze ze sobą współgrają. Małgośkę cechuje pewna nonszalancja, połączona z otwartością i bezpośredniością, Michała z kolei nadmierny perfekcjonizm. Małgośka ma charyzmę, którą potrafi przekuć w działanie i nie boi się podejmowania ryzyka.

Praca przy filmie wiąże się z konfliktami, wieloma przeciwnościami losu i negatywnym odbiorem. Małgośka przyznała, że po pewnym czasie zapomina złe rzeczy. Na planie wytwarzają się niewielkie spięcia, wynikające z emocjonalnego stosunku twórców do powstającego dzieła. Starają się jednak rozwiązać te konflikty poprzez nie zrzucanie odpowiedzialności na innych i „bezkompromisowy kompromis”, szybkie rozwiązanie, które pozwoli im ruszyć dalej i kontynuować pracę. Równocześnie zwrócili uwagę, że tak naprawdę to czas leczy konflikt, starają się więc nie kłócić, rozstają się na jakiś czas i w samotności próbują „ochłonąć” i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Cały wykład możecie zobaczyć na naszym kanale YT, o tutaj!

Oprac: Katarzyna Ormaniec

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online