Zapraszamy do rejestracji do grupy Muzyki Filmowej, którą poprowadzą wybitni specjaliści w swej dziedzinie, dziennikarka Magda Miśka-Jackowska oraz kompozytor Michał Woźniak. Zajęcia i konsultacje odbywać się będą w formie wideokonferencji na platformie Google Meet. Praca praktyczna będzie możliwa dzięki zaprzyjaźnionym rentalom, które na swoich warunkach bezpłatnie wypożyczą sprzęt ekipom zaakceptowanym przez Opiekuna grupy w Warszawie i Krakowie. W zajęciach będą mogli wziąć udział jedynie zarejestrowani uczestnicy. Udział w Film Spring Open jest bezpłatny.
To nowość na Film Spring Open. Zapraszamy do wspólnej pracy i rozmów w nowej, otwartej grupie, która będzie skierowana na wszelkie działania, związane z użyciem muzyki w obrazie. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy planują wykorzystać w swoich projektach muzykę oryginalnie napisaną lub już istniejącą oraz oczywiście kompozytorów. Grupa ma charakter otwarty, a jej działanie będzie opierać się głównie na konsultacjach i praktycznej pomocy przy wyborze materiału muzycznego i użyciu go w filmie, a także pomocy w spotkaniu reżysera lub producenta z kompozytorem. Wpływ muzyki na obraz jest ogromny, poświęciliśmy temu większość naszego życia zawodowego. Zapraszamy do pracy w grupie na każdym etapie produkcji – od wyboru muzyki, przez jej stworzenie, aż po nagranie. Chętnie podzielimy się wiedzą, jak poradzić sobie z bardzo małym budżetem, gdzie szukać muzyki i jak skutecznie jej w filmie używać. Pomożemy także w nawiązaniu kontaktów z kompozytorami. I odwrotnie – kompozytorom umożliwimy dotarcie do twórców. – mówią prowadzący.
Magda Miśka-Jackowska – dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego europejskiego grona profesjonalnych dziennikarzy zajmujących się muzyką filmową. Autorka licznych programów radiowych, zrealizowanych dla RMF Classic, poświęconych kinu i muzyce filmowej, m.in. dokumentalnych cykli „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych czy „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Gospodyni filmowego magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub tv o tematyce filmowej. Była autorką i gospodynią jedynej w polskiej radiofonii Listy Przebojów Muzyki Filmowej, prezentowanej co tydzień w RMF Classic. Przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina, a w szczególności muzyki filmowej. Autorka dwupłytowej kompilacji „Złota kolekcja – Ale filmy!”, wielu artykułów i tekstów, poświęconych X muzie. Jej najnowszy program, 12-odcinkowy cykl „Zagraj to jeszcze raz”, dostępny również jako podcast, jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej. W programie pojawia się kilkudziesięciu kompozytorów, w tym największe gwiazdy gatunku jak Ennio Morricone czy Hans Zimmer, a także reżyserzy, instrumentaliści, orkiestratorzy, szefowie studiów muzycznych, autorzy piosenek, dyrygenci, aktorzy i wierni fani gatunku.
Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dziś związana z Wydziałem Artystycznym tej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami kompozycji filmowej. Jako pedagog związana z Akademią Muzyczną w Łodzi.
Michał Woźniak – kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku i multiinstrumentalista. Założyciel i właściciel studia nagrań Brevis Studio. Kompozytor cenionych i zaskakujących inwencją twórczą ścieżek dźwiękowych do filmów w reżyserii Marcina Krzyształowicza – „Eucalyptus”, „Obława”, „Pani z przedszkola”, za którą otrzymał nominację w kategorii muzyka filmowa w plebiscycie MocArty RMF Classic, a także „Pan T.”. Za muzykę do tego ostatniego filmu zdobył w 2019 roku nominację do nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Autor muzyki do licznych filmów krótkich, dokumentów i spektakli teatralnych. Współpracował przy produkcji wielu nagrań muzyki filmowej i telewizyjnej, m.in. seriali „Czas honoru”, „Chichot losu”, „Misja: Afganistan”, „Chyłka”, filmu fabularnego „Mistrz” z muzyką Bartosza Chajdeckiego. Od 2005 do 2020 roku w Grupie RMF, gdzie był m.in. producentem radia RMF Classic. Autor muzyki do piosenek, reklam, jingli, multimediów, dla RMF FM realizator nagrań m.in. Edyty Górniak, Gromee’ego, Urszuli czy Lady Pank. Altowiolista, muzyk sesyjny i koncertujący, członek grupy „Galicja”. Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Dwukrotny laureat konkursu kompozytorskiego miesięcznika „Estrada i Studio” Stypendysta Jana Kantego Pawluśkiewicza i Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie.