UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Sztuka tworzenia nagradzanych filmów dokumentalnych na ważne tematy. Kurs online z reż. Hanną Polak – 2.edycja! (trwa nabór)

Prowadzący kurs: Hanna Polak

Poziom: średnio-zaawansowany

Język kursu: polski, angielski

Ile trwa kurs: 4 spotkania po 2h

Dni robocze/weekend: w weekendy, w dni robocze

Ilość osób wymaganych do rozpoczęcia kursu: 2-3 osoby

Cena kursu: 1095 PLN za osobę

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o przysłanie maila na adres biuro@filmspringopen.eu

Mam przyjemność zaprosić Was na kurs dokumentalny, który mam zaszczyt poprowadzić w ramach Films Spring Open, a który skupi się na tym, jak tworzyć nagradzane filmy dokumentalne na ważne tematy.
 
Podczas czterech spotkań w ramach kursu podzielę się z Wami krok po kroku swoją metodą tworzenia uznanych na całym świecie filmów dokumentalnych, doświadczeniem, które zdobywałam przez ostatnie ćwierć wieku. Problematykę tę przedstawię jednocześnie w sposób kompleksowy, wskazując na wszelkie aspekty, wykraczając daleko poza sam obraz filmowy, a jednocześnie w sposób szczegółowy, zwracając uwagę na ważne kwestie w każdym obszarze twórczej pracy nad filmem. 
Kluczowe filmy, które zostaną wykorzystane do analizy, to nominowane do Oscara i nagrody Emmy “Dzieci z Leningradzkiego”, nominowane do nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów (PGA) “Nadejdą lepsze czasy”, kręcone przez 14 lat, oraz mój ostatni film “Anioły z Sindżaru” o ludobójstwie Jezydów w Iraku, filmowane w najbardziej wymagających i trudnych do dotarcia miejscach na ziemi, często również niebezpiecznych. W produkcjach filmowych, które będę omawiać, odgrywałam jednocześnie wiele ról: scenarzysty, operatora, reżysera, montażysty, producenta czy koproducenta.
 
Zajęcia odbędą się w formule “case studies” i będą miały praktyczny, interaktywny charakter, tak, aby zaspokoić oczekiwania uczestników kursu, skupiając się jednocześnie nad wyzwaniami, z którymi indywidualnie zmagacie się w swojej pracy. Dlatego mile widziane, choć nieobowiązkowe są własne projekty uczestników, które można będzie praktycznie rozwijać w trakcie kursu. 
 
Z niecierpliwością czekam na spotkanie z Wami w ramach kursu filmu dokumentalnego Film Spring Open!
Hanna Polak
Zobacz zapowiedź kursu:

Prowadzący kurs

Reżyser Hanna Polak ma na swoim koncie nominacje do Oscara i Emmy za film “Dzieci z Leningradzkiego” oraz nominację do nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów za film “Nadejdą lepsze czasy”, a także wiele innych nagród i wyróżnień. Jej emocjonalna więź z bohaterami pozwala jej tworzyć poruszające, poetyckie filmy, które celebrują siłę ludzkiego ducha i ukazują piękno człowieczeństwa w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

 

Jako producentka, reżyserka i/lub autorka zdjęć Hanna pracowała przy wielu filmach, w tym “Al – Tribute to Albert Maysles”, “Bitwa Warszawska 1920” w 3D, “Kamienna cisza” nakręcona w Afganistanie, “Żona oficera”, “Pomarańczowe słońce”, “Twarze bezdomności” i innych. Za zdjęcia do filmu “Kamienna cisza” otrzymała nagrodę “Artystyczne mistrzostwo fotografii” na Festiwalu Filmowym w Kijowie.
 
Prace Hanny były pokazywane na festiwalach na całym świecie, w tym Sundance, IDFA, True/False, FIPA, i pojawiły się w głównych sieciach telewizyjnych, w tym HBO America, HBO Europe, Canal+, Arte, NHK, SVT, Yle, DR i wielu innych.
Hanna prowadziła wykłady na temat filmu dokumentalnego na uniwersytetach i warsztatach na całym świecie i pełniła funkcję eksperta dla Mazovia Warsaw Film Commission i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, oceniając projekty dokumentalne. Jest członkiem Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych.

Archiwalne wykłady

Partnerzy medialni
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online