UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

FilmSpringers Connect – sesje online w Grupie Animacji z mistrzem Mariuszem Wilczyńskim! (trwa nabór)

Prowadzący kurs: Mariusz Wilczyński

Zainteresowanych uczestnictwem w sesjach online przed Plenerami prosimy o przysłanie maila na adres biuro@filmspringopen.eu.  Udział tylko dla uczestników Plenerów Film Spring Open 2024!

FilmSpringers<Connect> Zaczynamy wcześniej. 10 dni Plenerów to za mało, aby się poznać temat i praktycznie go wykorzystać. Dlatego Plenery FSO 2024 w Krakowie zaczynamy od sesji online-owych. Będzie okazja poznać Wykładowców i program działania grupy. Lepiej się przygotować do wspólnych działań i mieć więcej czasu na Plenerach na aktywne działania.
FilmSpringers<Connect> to nasze hasło na wyzwania, jakie stoją przed Wami!
Spotkania online, które są powiązane z grupami na Plenerach są zaznaczone FilmSpringers<Connect>

„Możesz narysować wszystko i ożywić każdy swój pomysł, każdą swoją fantazję. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Ja tak tworzę swoje filmy i jeśli chcesz, nauczę Cię tego samego.” – mówi Mariusz Wilczyński.

Zapraszamy serdecznie młodych twórców, artystów, rysowników, studentów ASP na 4 sesje online, które odbędą się na przełomie września i października 2024, które będą przygotowaniem do praktycznej pracy w Grupie Animacji. Będziecie mogli rozwinąć scenariusze projektów, które będziecie chcieli rozwijać podczas Plenerów Film Spring Open 2024 w Grupie Animacji.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuro@filmspringopen.eu

Czytaj więcej

Spotkania poprowadzi Wasz ulubiony mentor, malarz, scenograf i twórca filmów animowanych – Mariusz Wilczyński!

Prowadzący kurs

Mariusz Wilczyński: polski reżyser animacji, performer, malarz, profesor w Szkole Filmowej w Łodzi. Sztuki animacji nauczył się sam i od 1996 roku realizuje autorskie kino animowane. Miał retrospektywy swoich filmów m. in. w Museum of Modern Art MoMA w Nowym Jorku (2007), Tokyo International Forum w Tokio (2014) oraz Muzeum Narodowym w Warszawie (2018). W lutym 2020 miała miejsce światowa premiera jego pełnometrażowego filmu animowanego pt. “Zabij to i wyjedź z tego miasta”, nad którym pracował 14 lat. Obecnie artysta pracuje nad nowym autorskim pełnometrażowym filmem animowanym pod roboczym tytułem “Na mój pogrzeb w czerwonej sukni przyjdź”, którego premiera planowana jest na rok 2027.

W 2007 New York Times nazwał Mariusza Wilczyńskiego “jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej.”

Partnerzy medialni
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online