UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Scenariuszowy kurs online: film pełnometrażowy z Mateuszem Pacewiczem

Prowadzący kurs: Mateusz Pacewicz

Poziom: średnio-zaawansowany

Język kursu: Polish

Ile trwa kurs: 5 x 3 h (pierwszy blok zajęć o charakterze teoretycznym z możliwością przedłużenia sesji)

Dni robocze/weekend: w weekendy, w dni robocze

Ilość osób wymaganych do rozpoczęcia kursu: 8 osób

Cena kursu: 1700 zł za osobę

KURS ZAKOŃCZONY - NIE PROWADZIMY ZAPISÓW

Zapraszamy serdecznie na unikatowy kurs online z Mateuszem Pacewiczem, twórcą między innymi scenariusza nominowanego do Oscara “Bożego ciała” oraz “Sali samobójców. Hejtera”, najlepszego międzynarodowego filmu festiwalu Tribeca.
Podczas spotkań online scenarzysta podzieli się z uczestniczkami i uczestnikami autorskimi metodami pracy oraz obserwacjami dotyczącymi scenopisarstwa.
Następnie prowadzący zapozna się z pomysłami fabularnymi kursantek oraz kursantów i pomoże rozwinąć je w filmy pełnometrażowe.
W warsztatowej formule, w której uczestniczki i uczestnicy będą mieli okazję zderzać swoje intuicje zarówno z prowadzącym, jak i ze sobą nawzajem, pracować będziemy nad, kolejno: streszczeniem fabuły, drabinką i szczegółowym treatmentem oraz kluczową dla projektu sceną dialogową.

W ramach kursu odbędzie się pięć 3-godzinnych spotkań, pierwszy blok zajęć o charakterze teoretycznym z możliwością przedłużenia sesji.

Spotkania odbędą się kolejno: jedno w czerwcu, dwa w lipcu, jedno w sierpniu oraz jedno we wrześniu.
Dokładne terminy opublikowane będą wkrótce.

Nabór uczestniczek i uczestników odbędzie się na podstawie wyboru najlepszego 1-stronnego pitchu filmu pełnometrażowego zawierającego:

  • logline (1-2 zdania)
  • gatunek
  • zarys fabuły (do 12 zdań)
Zapraszamy serdecznie do udziału!

Prowadzący kurs

Mateusz Pacewicz – scenarzysta, reżyser, producent kreatywny. Autor scenariuszy Bożego ciała nominowanego w 2020 roku do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, a także “Sali samobójców. Hejtera”, najlepszego międzynarodowego filmu festiwalu Tribeca. Laureat wielu nagród indywidualnych, w tym Nagrody za najlepszy scenariusz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Orłów za najlepszy scenariusz i odkrycie roku. Mateusz został najmłodszym twórcą w historii nominowanym do Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszy Scenariusz. Członek Amerykańskiej, Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online