UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Rozwiń swój scenariusz z Kasprem Bajonem na Film Spring Open!!! (nabór do 25.06.2024)

Prowadzący kurs: Kasper Bajon

Język kursu: polski

Ile trwa kurs: Dziesięć sesji online (jedna w tygodniu) po cztery godziny. Dwie godziny, potem półgodzinna przerwa i kolejne dwie.

Dni robocze/weekend: w weekendy

Cena kursu: 1100zł za osobę

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o przysłanie maila na adres biuro@filmspringopen.eu

Zapraszamy do zapisów na unikalny warsztat scenariuszowy, który odbędzie się w dwóch oddzielnych częściach:

– pierwsza to trzymiesięczny kurs online (dziesięć spotkań po cztery godziny +  półgodzinna przerwa).

– druga to praca na żywo nad wybranymi podczas kursu online scenariuszami w grupie Film Script Open podczas stacjonarnych warsztatów – Plenerów Film Spring Open w Krakowie. Uczestnicy w podziale na writers’ roomy będą szlifowali i rozwijali poszczególne projekty. Będą uczyć się tego systemu pracy, w którym obecnie pracuje się na rynku – gdzie między innymi powstają seriale i filmy dla Netflix i innych platform.

Film Spring Open przez 19 lat swojej działalności edukacyjnej stworzył nie tylko w Polsce rodzinę FilmSpringersów. FilmSpirngersi, czyli nasi byli uczestnicy, co roku przyjeżdżają na Plenery, bo właśnie na nich odnaleźli swoje miejsce w audiowizualnym świecie. Swoje powołanie. Niektórzy z nich są dzisiaj naszymi wykładowcami. Inni znaleźli pracę, bo nasi Wykładowcy są aktywnymi uczestnikami rynku i poszukują zdolnych współpracowników.

Taką szansę stwarzamy w tym roku. Kasper Bajon, który będzie prowadził grupę scenariuszową ciągle poszukuje współpracowników do filmów i seriali, przy których pracuje!

Kasper Bajon to pisarz, poeta, reżyser filmowy i scenarzysta znany z takich produkcji jak: “Wielka woda”, “Rojst” czy “Otwórz oczy”. To nie koniec listy jego osiągnięć – jest także finalistą Nagrody Literackiej „Nike” 2021!

W Grupie Film Script Open na Plenerach w Krakowie pracować będziecie nad 10cioma wyselekcjonowanymi podczas naboru scenariuszami, które były rozwijane podczas kursu online. Dołączyć do poszczególnych zespołów tzw. writers’ roomów, będzie mógł każdy uczestnik Plenerów. Prawa autorskie do scenariusza pozostają przy jego pierwotnym autorze.

Gotowi, by podjąć wyzwanie i rozwinąć swój talent, a także poznać unikalną i pożądaną na rynku umiejętność pracy w writers’ roomach?

Przyślijcie swój trzystronicowy treatment długometrażowego filmu fabularnego lub serialu na mail biuro@filmspringopen.eu w terminie do 25 czerwca.

“Chciałbym, aby warsztaty składały się z trzech etapów i – poza rozwijaniem pomysłów na scenariusze – skupiały się na działaniu w zespole, były przygotowaniem do pracy w tzw. writers’ roomach.

Pierwszym etapem będzie selekcja dziesięciu treatmentów seriali lub filmów fabularnych (do trzech stron objętości), nad którymi później będziemy razem pracować.

Drugi etap – to praca nad tekstem w trybie online podczas trzymiesięcznego kursu (10 spotkań w terminie od lipca do października). Wspólne omawianie dziesięciu wyselekcjonowanych pomysłów (jedne zajęcia poświęcone będą jednemu treatmentowi) – zastanowimy się przy tym, jak można je dopracować, w którą stronę pchnąć; czego im brakuje i jakie podjąć kolejne kroki w ich rozwijaniu.

Trzeci – i ostatni – etap, to wspólne spotkanie podczas Plenerów Film Spring Open. Podzielimy się wtedy na grupy, które skupią się na poszczególnych scenariuszach. Chciałbym, aby efektem naszych zajęć było dziesięć dobrze przygotowanych projektów, które można będzie złożyć na ręce producentów, czy też bezpośrednio do stacji telewizyjnych.

To na czym mi zależy, to przede wszystkim praktyka. Jak pracować wydajnie i skutecznie? Jak radzić sobie z blokadami twórczymi? Jak lokalizować problemy i jak szukać ich rozwiązania? Jak pokonywać przeszkody? Jak budować bohaterów – i dlaczego właśnie od nich zawsze powinno się zaczynać pisanie scenariuszy? To są jedne z wielu pytań, na które spróbuję odpowiedzieć, ta abyście w przyszłości mogli pracować skutecznie i w twórczy sposób jednocześnie.” – mówi Kasper Bajon

Mecenasem Grupy Film Script Open 2024 podczas Plenerów Film Spring Open jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

                         

Prowadzący kurs

Kasper Bajon (ur. 1983) – pisarz i filmowiec. Wydał kilka książek prozatorskich i poetyckich, w tym Fuerte, nominowaną do Nagrody Literackiej Nike (2021). Był stypendystą ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Jest autorem scenariuszy do takich seriali jak m.in.  Rojst, Rojst 97, Rojst Millenium, Wielka woda. Jesienią będzie miał premierę jego w pełni autorski serial Projekt UFO. Jednocześnie trwają zdjęcia do serialu Heweliusz, według jego pomysłu i scenariusza.

Partnerzy medialni
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online