UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

OD SŁÓW DO OBRAZU, czyli dlaczego warto rysować scenariusz, aby osiągnąć na ekranie idealny efekt – kurs online z reż. Mateuszem Rakowiczem

Prowadzący kurs: Mateusz Rakowicz

Poziom: średnio-zaawansowany

Język kursu: polski

Ile trwa kurs: 2 spotkania po 1,5h

Dni robocze/weekend: w weekendy

Cena kursu: 200 zł za osobę

KURS ZAKOŃCZONY - NIE PROWADZIMY ZAPISÓW

Prowadzący: reż. Mateusz Rakowicz

Prowadzący kurs opowie o kluczowym znaczeniu komunikacji pomiędzy reżyserem i szefami pozostałych pionów podczas prac koncepcyjnych w trakcie intensywnej preprodukcji filmu. Storyboard będzie tutaj potraktowany jako jedno z narzędzi do ułatwienia przekazywania koncepcji reżyserskiej oraz operatorskiej pozostałym członkom ekipy.

Podczas spotkań zostaną zaprezentowane przykłady storyboardów i rysunków z wielu znanych filmów, porównania etapów rysowania z finalnym efektem oraz analiza różnic, czy też podobieństw.

Mateusz Rakowicz przeprowadzi również case study fragmentów ze swojego filmu “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Na ich przykładzie opowie o całym procesie realizacji sceny: od zapisu w scenariuszu przez storyboard po finalny efekt.

Obecny kurs to wstęp do tematu używania storyboardów w drodze “od słów do filmu”.

Już w nowym roku zaprosimy uczestników do zapisów na drugą część – na praktyczne zajęcia z Mateuszem Rakowiczem, pozwalające zarówno znaleźć własną technikę szkicowania prostych  storyboardów, jak i skonsultować swoje próby przełożenia filmowego pomysłu na obrazy, ale też na komunikowanie się z ekipą w trakcie preprodukcji jak i na planie.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do reżyserów, pragnących znaleźć prosty sposób na prewizualizację swoich pomysłów, a także skuteczną metodę komunikacji na planie, jakimi są storyboardy.

 

Poziom kursu: średnio-zaawansowany, zaawansowany

Liczba spotkań: 2

Termin: 7 i 10 grudnia 2022

Na zakończenie Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

 

Photo: Bartosz Mrozowski

 

Photo: Robert Pałka

Zapraszamy także na inne kursy Film Spring Open Online z zakresu sztuki audiowizualnej, a także na praktyczne, dziesięciodniowe stacjonarne warsztaty dla branży AV Plenery Film Spring Open w Krakowie!

Film Spring Open Online
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Prowadzący kurs

Mateusz Rakowicz – reżyser, rysownik, storyboardzista.

Absolwent warszawskiej ASP oraz Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Rysował storyboardy do filmów min: Agnieszki Holland i Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego Władysława Pasikowskiego, Johna Daly, Łukasza Barczyka, czy Grega Zglińskiego. Rozrysował ponad 500 filmów reklamowych.

Reżyser autorskich filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego” Latarnika”, czy “Romantika. Jest także autorem reklam i teledysków (min. dla Kamila Bednarka, Afromental, Ani Dąbrowskiej, Pezeta). Laureat Fryderyka za reżyserię teledysku ”Bang Bang” dla Ani Dąbrowskiej.

W 2019 roku nakręcił pełnometrażowy debiut pod tytułem: “Najmro. Kocha, kradnie, szanuje.”

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online