UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Mistrzowski kurs filmowy online improwizacji aktorskich – Aleksandra Konieczna (kurs zakończony)

Prowadzący kurs: Aleksandra Konieczna

Poziom: średnio-zaawansowany

Język kursu: polski

Ile trwa kurs: 6 spotkań po 8h (wtorki od 17:00 i soboty od 10:00)

Dni robocze/weekend: w weekendy, w dni robocze

Ilość osób wymaganych do rozpoczęcia kursu: 8 osób osób

Cena kursu: 1015 zł za osobę

KURS ZAKOŃCZONY - NIE PROWADZIMY ZAPISÓW

Chcesz rozwinąć swój warsztat aktorski, popracować nad swoją koncentracją i samą/samym sobą? Zapisz się na niezwykły kurs online improwizacji aktorskich z Aleksandrą Konieczną, nagrodzoną Złotymi Lwami za rolę w “Ostatniej rodzinie”.

Aleksandra Konieczna zaprosi uczestników do wspólnej improwizacji, pomoże im przełamać bariery, odkryć pokłady potencjału i poszerzyć umiejętności. Zajęcia będą zawierać elementy pracy nad koncentracją potrzebne nie tylko w aktorstwie, ale w każdym zawodzie. 

Stella Adler, na którą powoływać się będzie Gwiazda “Bożego ciała”, to amerykańska aktorka i twórczyni rewelacyjnej metody zwanej po prostu jej imieniem. Stella już nie żyje, ale jej metoda ma się nieźle. Jej uczniowie prowadzą nieprzerwanie prestiżowe studia aktorskie w Nowym Jorku i Los Angeles.

Jak mówi Konieczna: “Jest w gruncie rzeczy podobna do podejścia Lee Strasberga, tylko bardziej wyrafinowana, moim zdaniem. Bardziej świetlista. Jest w gruncie rzeczy transplantowaną za oceanem szkołą Konstantina Stanisławskiego, który mówi: “Każdy proces twórczy jest zejściem do podświadomości i świadomymi sposobami nieprzeszkadzaniem jej”. Znakomite! Nie znam lepszej definicji aktu tworzenia. Zapraszam Was do wspaniałej przygody wzbogaconej moim zawodowym doświadczeniem.”

Aleksandra Konieczna, aktorka Aleksandra Konieczna, aktorka

Kurs online rozpocznie się 20 maja 2023 i zakończy 30 czerwca 2023. 
Spotkania będą odbywać się we wtorki o godz. 17:00 i w sobotę o 10:00 8h
Kurs składać się będzie z 6 spotkań.

Terminy spotkań:
3, 6, 10, 13, 17, 20 czerwica

Pierwsze spotkanie 20 maja:
Aktorka spotka się z każdym uczestnikiem indywidualnie na 45 minut, a następnie po 30-minutowej przerwie – do końca zajęć pracujemy z całą grupą.

Prowadzący kurs

Aleksandra Konieczna – aktorka teatralna i filmowa oraz reżyser teatralny. Laureatka m.in. trzech Orłów i trzech Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni. W latach 2000-2017 aktorka Teatru Rozmaitości w Warszawie. Od 2019 roku wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.

Jedną z jej najbardziej znanych ról filmowych była postać Zofii Beksińskiej w debiucie fabularnym Jana P. Matuszyńskiego “Ostatnia rodzina” (2016). Dwa lata później otrzymała Orła za udział w komediodramacie “Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka, a następnie – Złote Lwy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w filmie “Sweat” Magnusa von Horna. Jej filmografię uzupełniają “Boże Ciało” Jana Komasy i “Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego.

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online