UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs online reżyserii filmowej – reż. Agnieszka Smoczyńska (cz. 1 – druga edycja!)

Prowadzący kurs: Agnieszka Smoczyńska

Poziom: średnio-zaawansowany

Język kursu: polski, angielski

Ile trwa kurs: 4 spotkania po 2h

Dni robocze/weekend: w weekendy, w dni robocze

Ilość osób wymaganych do rozpoczęcia kursu: 12 osób

Cena kursu: 1320 zł za osobę

KURS ZAKOŃCZONY - NIE PROWADZIMY ZAPISÓW

Kurs online reżyserii filmowej – jak przygotować swój pierwszy film?
Prowadząca: Agnieszka Smoczyńska

W serii czterech spotkań reżyserka wprowadzi uczestników w tajniki reżyserii filmowej, znalezienia tematu i bohaterów. Korzystając z własnych doświadczeń – zdobytych m.in. na planie “Córek dancingu” czy “Silent Twins” – opowie o prowadzeniu aktorów i współpracy z operatorem, scenografem i resztą ekipy. Doradzi, jak przedstawić i bronić swojej wizji filmu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz z CV i jedną pracą (tekst lub link do krótkiego filmu) na adres: biuro@filmspringopen.eu.

Na zakończenie Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Deadline nadsyłania zgłoszeń: 20.02.2023r.

 

 

Zapraszamy także na inne kursy Film Spring Open Online z zakresu sztuki audiowizualnej, a także na praktyczne, dziesięciodniowe stacjonarne warsztaty dla branży AV Plenery Film Spring Open w Krakowie!

Prowadzący kurs

reż. Agnieszka Smoczyńska – skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za krótkometrażowe filmy fabularne. W 2015 roku zadebiutowała “Córkami Dancingu”, które przyniosły jej nagrodę za najlepszy debiut na FPFF w Gdyni oraz Orła w kategorii odkrycie roku, a także kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Porto, Sofii, Montrealu, Wilnie i na Festiwalu Filmowym w Sundance, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną za „unikalną wizję i design”. Wzięła udział w programie European Cinema: Ten Women Filmmakers to Watch. Laureatka Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute. Jej drugi film fabularny “Fuga” miał premierę w Cannes w ramach prestiżowej sekcji Critics’ Week. W teatrze zadebiutowała holy-hop-dog musicalem Święta Kluska.

Anglojęzyczny film pt.: “Silent Twins” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej w 2022 zdobył podwójne Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni.

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online