UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs filmu dokumentalnego

Prowadzący kurs: Paweł Łoziński

Poziom: zaawansowany

Język kursu: polski

Ile trwa kurs: - 12 spotkań (4 miesięcznie) w ciągu 3 miesięcy

Dni robocze/weekend: w weekendy

Ilość osób wymaganych do rozpoczęcia kursu: 12 osób

Cena kursu: 1650 zł za osobę

KURS ZAKOŃCZONY - NIE PROWADZIMY ZAPISÓW

Warsztaty Filmu Dokumentalnego z reż. Pawłem Łozińskim

Chciałbym, żeby warsztaty z reżyserii filmu dokumentalnego miały wymiar praktyczny. Uczestnicy dostaną temat swojego ćwiczenia i przejdą w ramach kursu całą drogę produkcyjną: od pomysłu na film, przez propozycję scenariusza, zdjęcia filmowe i montaż. W idealnej sytuacji każdy z uczestników będzie mógł zrealizować w ramach kursu swoje krótkie ćwiczenie dokumentalne.

Uczestnicy, którzy wyrażą zainteresowanie kontynuacją konsultacji i wykładów np. nie zdążą zrealizować do końca swojego projektu w trakcie Plenerów będą mogli je konsultować w formie grupowych sesji online po zakończeniu Plenerów.

– Ilość uczestników kursu – max 12 osób

– 12 spotkań – (4 miesięcznie) w ciągu 3 miesięcy

– Kurs prowadzony będzie w języku polskim

– Uczestniczyć mogą w nich osoby zainteresowane filmem dokumentalnym mające już za sobą próby filmowe w tym gatunku. Zgłaszający się powinien napisać list motywacyjny na ok. 1 stronę, w którym opisze swoje dokonania i motywacje. Kandydat może, a nawet powinien, załączyć linki do swoich prac.

Wśród kandydatów wybiorę uczestników kursu.

Podczas kursu będziemy razem czytali wasze scenariusze, oglądali nadsyłane w trakcie kursu materiały filmowe. Będę także konsultował układki montażowe powstałych podczas kursu ćwiczeń.

Serdecznie zapraszam!

Paweł Łoziński

Ponieważ do kursu grupy filmów dokumentalnych będzie obowiązywał nabór wynikający z programu zaproponowanego przez Pawła Łozińskiego (szczegóły powyżej) chętnych zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń wraz z portfolio na adres

Na zakończenie Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Opinie Uczestników:

“Znakomity merytorycznie, uwrażliwiający i angażujący kurs. Zadania reżyserskie, spotkania, dyskusje, pełen profesjonalizm prowadzącego. Niezależnie od poziomu wiedzy i praktyki dokumentalnej pozwala odnaleźć klucze dla siebie do kolejnych drzwi w tym tak przebogatym świecie filmu dokumentalnego.” – Tina Smerdel

“Dziękuję, świetny kurs, bardzo dużo się nauczyłam, a Pan Paweł zrobił naprawdę rzetelną pracę z nami. Szkoda, że to już ostatnie spotkanie podczas kursu, ale teraz czas wykorzystać umiejętności w praktyce:)” – Aneta Młodzik

 

Zapraszamy także na inne kursy Film Spring Open Online z zakresu sztuki audiowizualnej, a także na praktyczne, dziesięciodniowe stacjonarne warsztaty dla branży AV Plenery Film Spring Open w Krakowie!

Prowadzący kurs

Paweł Łoziński – polski reżyser i producent filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Robi pełne emocji autorskie filmy dokumentalne opowiadające o ludziach w sposób niezwykle intymny. Jest też scenarzystą, autorem zdjęć do wielu swoich filmów oraz ich producentem. Międzynarodowe uznanie zdobył swoim dokumentalnym debiutem “Miejsce urodzenia” (1992) opowiadający o polskim Żydzie Henryku Grynbergu szukającym mordercy swojego ojca. Film  zdobył wiele prestiżowych nagród w tym „Golden Gate Award” na SFIFF oraz Grand Prix  „Vue sur les Docs” w Marsylii.

Pracował jako asystent Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie „Trzy kolory biały“. Według pomysłu Kieślowskiego zrealizował film „100 lat w kinie“ (1995) w prestiżowej serii powstałej dla BFI na 100-lecie kina.

Jego krótki metraż „Siostry“ (1999 ) otrzymał deszcz nagród w tym prestiżowe Grand Prix „Cinema du Reel”  Paryż, Grand Prix „Visions du reel” Nyon i Grand Prix Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Długi metraż „Taka historia“ otrzymał w tym samym roku Złotego Gołębia na Doc Leipzig. Sukces powtórzył na tym samym festiwalu w 2004 roku filmem „Między drzwiami“ powstałym z serii „Poprzez Granice“.

Za film „Chemia“ ( 2008 ) opowiadający o ludziach, którzy wychodzą z choroby nowotworowej dostał ponad 15 nagród w tym „Prix Europa“ Za Najlepszy Europejski Film Telewizyjny 2009, Berlin,  Nagrodę Telewizji MDR  za najlepszy wschodnioeuropejski film dokumentalny DOC Leipzig 2009

Jego osobisty film opowiadający o relacjach z ojcem „Ojciec i syn“ (2013) uhonorowany został min. Nagrodą św. Jerzego za Najlepszy Film Dokumentalny – 35 Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Moskwa 2013 oraz „Srebrnym Rógiem“ dla najlepszego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym w tym samym roku.

Wybrana filmografia :

2016 Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham – scenariusz, reżyseria

2013 Ojciec i syn – scenariusz, reżyseria, zdjęcia

2008 Chemia – scenariusz, reżyseria

2004 Między drzwiami

1999 Taka historia –  scenariusz, reżyseria, zdjęcia

1999 Siostry – scenariusz, reżyseria, zdjęcia

1995 Sto lat w kinie – scenariusz, reżyseria

1992 Miejsce urodzenia – scenariusz, reżyseria

Zapraszamy na kurs online filmu dokumentalnego z reż. Pawłem Łozińskim

Archiwalne wykłady

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online