UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

FilmSpringers Connect – sesje online w Grupie Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej (trwa nabór)

Prowadzący kurs: Florent Pallares

Poziom: średnio-zaawansowany

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o przysłanie maila na adres biuro@filmspringopen.eu

Plenery Film Spring Open 2024 w Krakowie (15-24.10.2024r.) zaczynamy również w Grupie Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej.  To idealna okazja, aby poznać Wykładowcę oraz planu działań grupy, która od wielu lat przyjeżdża do nas z Francji. Dzięki sesjom online macie szansę przygotować się do części praktycznej na Plenerach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w sesjach warsztatowych online, podczas których uczestnicy zostaną poproszeni o wykonanie zadań we własnym czasie. Główny nacisk zostanie położony na prezentację trzech międzynarodowych interaktywnych projektów filmowych, które zostaną wyprodukowane pod nadzorem artystycznym międzynarodowej grupy filmowej The Red Eyes Cool.

Pierwszym z nich jest film fabularny Super Tramp, do którego zdjęcia rozpoczęły się w regionie Guanajuato w Meksyku w lutym 2020 roku, a następnie w Polsce w Krakowie i we Francji w Cabestany.

Drugi projekt to Let’s change the world, opowiadający o ludziach, którzy próbują zmienić świat na własną skalę. Publiczność może ich poznać, wybierając filmy dokumentalne lub fotoreportaże sklasyfikowane według kraju lub tematu. Do projektu dołączyło ponad 1500 filmowców z całego świata. Fotoreportaż z tego projektu, wyprodukowany w Kenii przez Lou Barona, zdobył nagrodę Pure Essentiel,Nature et Environnement na Grand Prix Paris Match w październiku 2021 r., a trzy filmy dokumentalne zostały sfinansowane przez FSO France we Francji, Kenii i Maroku.

Celem trzeciego projektu, Welcome to Film Spring Open, jest poznanie różnych osób ze świata kina poprzez Film Spring Open i/lub odkrycie niektórych z ich dzieł.

Pomysł polega na tworzeniu krótkich, zabawnych klipów wideo trwających kilka minut, które mogą być interaktywne, w formie wywiadu, krótkiego reportażu lub filmu dokumentalnego, samouczka, fikcji, a może nawet mockumentu. Rok 2022 był punktem wyjścia dla tego projektu, który będzie mógł się rozwijać każdego roku poprzez dodawanie kapsuł wideo do strony dostępnej bezpłatnie online.

Na potrzeby edycji 2024, we współpracy z dwoma polskimi filmowcami, Mateuszem Jaśko i Konradem Ziają, narodził się pomysł przekształcenia tego projektu w film fabularny.

Dla zainteresowanych odbędą się warsztaty pisarskie i organizacyjne dotyczące tych różnych projektów oraz wprowadzenie do różnych narzędzi, których możemy użyć do stworzenia interaktywnej i jak najbardziej przyjaznej dla środowiska produkcji.

Sesje online mogą odbywać się podczas rezydencji artystycznej, którą organizujemy w Cabestany we Francji w dniach 12-26 sierpnia, na którą już teraz zapraszamy serdecznie do udziału!

Więcej o projektach i pracy w Grupie dedykowanej podczas Plenerów >> TUTAJ!

Do zobaczenia!!!

Prowadzący kurs

Florent Pallares – filmowiec, wykładowca i trener, uczestnik Film Spring Open od 2008 roku, posiada doktorat z dziedziny filmu i studiów audiowizualnych. Stworzył w 2013 roku Film Spring Open France, który oferuje szkolenia audiowizualne we Francji, ale także w Meksyku.

Jest współzałożycielem i odpowiedzialnym za praktyczne szkolenie audiowizualne opcji BTS „Image Professions” w liceum „Pablo Picasso” oraz wykładowcą historii filmu na Uniwersytecie Perpignan Via Domitia.

Jest prezesem FRAME (Federation of Research on Audiovisual, Media and Ecology) i dyrektorem artystycznym Red Eyes Cool, międzynarodowej grupy filmowców, która zarządza projektem Let’s Change the World. Jest również dyrektorem dwóch festiwali: Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Spotkania ” Image In Cabestany ” oraz ” Les étoiles du court-métrage ” (” Gwiazdy filmu krótkometrażowego “).

Wykładał w programie “Lycéens et Apprentis au Cinéma” (“Studenci i praktykanci w kinie”) CNC (Francuskie Narodowe Centrum Kina) i nadzorował dla ” Institut Jean Vigo ” (Instytut Jeana Vigo), projekt “Passeurs d’images” (“Pasażerowie obrazów”) CNC i projekt “Cinéma 100 ans de jeunesse” (“Kino 100 lat młodości”) Cinémathèque Française (Francuska Biblioteka Filmowa).

Partnerzy medialni
Logo firmy Crew United, czarno-biały rysunek, czarny napis na białym tle
filmpro
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online