UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

reż. Agnieszka Smoczyńska wykład podczas Plenerów Film Spring Open. Warsztaty filmowe w Krakowie

Kurs online reżyserii filmowej z reż. Agnieszką Smoczyńską

Interesuje Cię reżyseria filmowa? Masz projekt do realizacji, ale utknęłaś/utknąłeś w martwym punkcie? Potrzebujesz konsultacji? Zapraszamy na wirtualny kurs z autorką “Silent Twins”  “Jak przygotować swój pierwszy film?”!

W serii czterech spotkań reżyserka wprowadzi uczestników w tajniki reżyserii filmowej, znalezienia tematu i bohaterów. Korzystając z własnych doświadczeń – zdobytych m.in. na planie “Córek dancingu” czy “Silent Twins” – opowie o prowadzeniu aktorów i współpracy z operatorem, scenografem i resztą ekipy. Doradzi, jak przedstawić i bronić swojej wizji filmu.

Fot. Filip Błażejowski

Terminy spotkań:
16.12 (piątek) godz. 11:00
17.12 (sobota) godz. 11:00
18.12 (niedziela) godz. 11:00
21.12 (środa) godz. 11:00 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz z CV jedną pracą (tekst lub krótki film) na adres: .

Więcej informacji o kursie: https://filmspringopen.eu/kurs/kurs-online-rezyserii-filmowej/

Fot. Filip Błażejowski

Agnieszka Smoczyńska: skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za krótkometrażowe filmy fabularne. W 2015 roku zadebiutowała “Córkami dancingu”, które przyniosły jej nagrodę za najlepszy debiut na FPFF w Gdyni oraz Orła w kategorii odkrycie roku, a także kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Porto, Sofii, Montrealu, Wilnie i na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną za “unikalną wizję i design”.

Wzięła udział w programie European Cinema: “Ten Women Filmmakers to Watch”. Laureatka Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute.

Jej drugi film fabularny “Fuga” miał premierę w Cannes w ramach Critics’ Week. Jej najnowsze dzieło, anglojęzyczny  debiut  “Silent Twins” z Letitią Wright, również po raz pierwszy pokazywane było w Cannes, w prestiżowej sekcji Un Certain Regard.

 

Film Spring Open Online

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Partner medialny

 

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online