UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs ONLINE MUZYKI FILMOWEJ – Magdalena Miśka Jackowska

Otwieramy zapisy na kurs online muzyki filmowej, który poprowadzi Magdalena Miśka Jackowska!

Uwaga: możliwy kurs dla mniejszej grupy, dopasowany indywidualnie do potrzeb uczestników w odpowiednio dostosowanym czasie trwania (np. praca nad wybranym zagadnieniem lub projektem).

Kurs przeznaczony jest dla osób, które już wykorzystują muzykę w swoich autorskich produkcjach (filmie fabularnym różnych metraży, dokumencie, animacji) lub chcą dowiedzieć się, jak to robić, a także dla tych, którzy zajmują się produkcją filmową.

Warsztaty są również bardzo ciekawą propozycją dla miłośników muzyki w filmie, którzy chcą zebrać więcej wiedzy na temat jej historii, metod tworzenia i sposobów wykorzystywania. Kurs obejmuje zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz bogatą listę bibliografii i literatury. Wśród najważniejszych tematów znajdą się: funkcja i role muzyki filmowej, współpraca z kompozytorami, konsultacja muzyczna, przydatny słownik najważniejszych pojęć muzycznych, muzyka w promocji filmu.

Na przykładach polskich i zagranicznych omówimy drogę muzyki w filmie – od wyboru przez jej stworzenie, aż po nagranie. Powiemy, jak poradzić sobie z bardzo małym budżetem, gdzie szukać muzyki i jak skutecznie jej w filmie używać. Będzie także o nawiązywaniu kontaktów między środowiskiem muzycznym a filmowym – mówi Magda Miśka-Jackowska.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: biuro@filmspringopen.eu

Więcej informacji o kursie: https://filmspringopen.eu/kurs/kurs-muzyki-filmowej/

Photo: Bea Marciniak

Magdalena Miśka Jackowska

Dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego grona profesjonalnych europejskich dziennikarzy, których specjalizacją jest muzyka filmowa.

Do 2020 roku dla RMF Classic zrealizowała lubiane programy o tematyce filmowej, m.in. dokumentalny cykl „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych i „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Była gospodynią magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub telewizyjny o tematyce filmowej. Jej 12-odcinkowy cykl „Zagraj to jeszcze raz”, dostępny również jako podcast RMF Classic, jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej i pierwszą tego typu produkcją w polskich mediach. Otrzymała za niego nagrodę w plebiscycie MediaTory (2019).

Przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina. O muzyce w filmach pisze dla „Kina”. Współpracuje również z miesięcznikiem „Kraków”, „Magazynem Filmowym”, „Newsweekiem”. Regularnie publikuje na temat kina i muzyki filmowej, bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach wokół tej tematyki.

Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako pedagog związana dziś z Instytutem Sztuk Muzycznych tej uczelni oraz z Akademią Muzyczną w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia z dziennikarstwa muzycznego i historii muzyki filmowej.

Od 2020 prowadzi podcast o muzyce filmowej „Score and the City”, za który otrzymała nominację do nagrody Krytyk Mówi na Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” (2021).

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online