Zapraszamy na kurs audiowizualny, który odbędzie się w terminie 28-30.06.2024
Chcesz tworzyć używając nowoczesnych narzędzi do generowania obrazów i dźwięków? a może już to robisz, ale utknąłeś w próbach napisania idealnego prompta? Nie wiesz, którą aplikację wybrać, albo co zrobić, żeby obraz wyglądał tak jak to sobie wyobrażasz, mniej przypadkowo? A może po prostu chcesz być “na bieżąco” i dowiedzieć się czy na pewno wiele tracisz patrząc na sztuczną inteligencję z dystansem? Zmiany w branży audiowizualnej są tak ogromne, że nie da się tego zignorować.
Ważna jest świadomość używania nowych narzędzi sztucznej inteligencji w takim zakresie na jaki się zdecydujesz. Zacznij od solidnego kursu przy wsparciu doświadczonego w tym temacie artysty.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-18:00, z przerwą obiadową, a ostatniego dnia 8:00-16:00.
Będziemy pracować w Cinebusie – mobilnym studio filmowym za pomocą którego można od początku do końca zrealizować film i inne formy audiowizualne. Cinebus będzie zaparkowany po prawej stronie od frontu Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA ul. Piłsudskiego 44 w Olsztynie.
Zainteresowani mogą zapisać się na kurs wysyłając zgłoszenie na mail: biuro@filmspringopen.eu
Udział w kursie jest bezpłatny!
Generowanie obrazów Ai to potęga. Realnie zmienia świat, ale wydaje się być już nie do ogarnięcia. Jest jak góra lodowa, której widzimy jedynie wierzchołek i dryfujemy nie wiedząc nawet dokąd. Grafika, fotografia i animacje to niewielki fragment tej góry, ale wciąż mocne elementy wizualizacji idei, pomysłów i finalnych projektów. Jeśli zrozumiemy złożoność tych procesów (halucynacji, kreatywności i AI) będziemy pewniej i bezpieczniej dryfować dalej, a może nawet będziemy mieli wpływ na ten dryf.
Uczestnicy warsztatów poznają nie tylko praktyczne właściwości, ale też teoretyczne podstawy działania modeli AI, rozwój narzędzi takich jak Comfy UI, Automatic 1111, Animated Diff i innych, które stanowią bazę działania popularnych aplikacji i programów przy okazji tworzenia moodboardów i scenariuszy wizualnych zyskają praktyczne doświadczenie z narzędziami AI 2d i 3d.
AI to też anegdoty, historie, newsy, nadzieje i lęki i o tym też będziemy mówić w trakcie spotkania.
“Ostatnie dwa lata poświęciłem pogłębieniu wiedzy o AI i systemach generatywnych.
Generatywna sztuczna inteligencja zmienia się w tempie, które można porównać do reakcji łańcuchowej bomby atomowej. Ucieka czas, który chcemy poświęcić nie tylko na pracę, ale też życie prywatne. Tysiące aplikacji, które przejrzałem, wypróbowałem i z których skorzystałem pozwalają mi mieć pewność, że warto pewnych używać, a inne można odpuścić. Od darmowych testów po miesięczne subskrypcje ostatecznie zdecydowałem się na korzystanie z kilku, kilkunastu aplikacji. I o tym będziemy rozmawiać, ale nie tylko. Dzięki AI lepiej i głębiej zrozumiemy naturę rzeczywistości. Dzięki uwolnionej wyobraźni generowanych treści możemy śnić na żywo, a sny mogą inspirować nas do dalszych odkryć.” / Kobas Laksa
Kobas Laksa – artysta sztuk wizualnych, reżyser, wykładowca, 2d / 3d / AI designer, pasjonat generatywnych technologii AI w dziedzinach wykorzystujących narrację wizualną i sztuczną inteligencję.
Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (malarstwo . grafika / rzeźba) i Wajda School (reżyseria, scenariusz) w Warszawie oraz PWSTiF w Łodzi na kierunku Zarządzanie Postprodukcją.