UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Kurs animacji 2D pt.: “SZALONA TRANSFORMACJA!” – prowadzenie dr Tomasz Siwiński

Prowadzący: dr Tomasz Siwiński

www.TomaszSiwinski.com
demoreel: https://vimeo.com/manage/videos/30623652

Uczestnicy poznają podstawy klasycznej animacji rysunkowej 2D poprzez wykłady obejmujące takie zagadnienia jak: ruch postaci, tempo i dramaturgia w animacji, animacja główna (key animation), fazowanie (in between).

Oprócz wykładów dotyczących poszczególnych zagadnień, spotkania warsztatowe będą miały formę indywidualnych rozmów oraz prezentacji prac uczestników w grupie wraz ze wspólną dyskusją na ich temat.

Każdy z uczestników zrealizuje własną, krótką animację o czasie trwania od 30 sekund do 1 minuty. Tematem do którego odnosić się będą uczestnicy jest transformacja, rozumiana jako przekształcenie formalne jednego obiektu lub postaci w inną. Temat powinien służyć jako inspiracja do stworzenia własnej, oryginalnej krótkiej historii.

Uczestnicy będą mieli  swobodę co do wyboru oprogramowania lub medium analogowego (np. rysunek na papierze) z założeniem, że będzie to technika rysunkowa lub malarska. W ramach wykładów uczestnicy poznają wybrane funkcje programów Adobe Animate, Adobe Photoshop, Adobe After Effects. Ten ostatni program posłuży nam do złożenia i wyeksportowania ukończonej animacji oraz wzbogacenia jej o dodatkowe elementy (compositing).

Focus warsztatów nakierowany będzie na zrozumienie i sprawne posługiwanie się animacją i pełne wykorzystanie jej artystycznego i komunikacyjnego potencjału. Kwestie softwearu będą traktowane wyłącznie instrumentalnie i zakres przekazanej wiedzy w tym zakresie będzie dopasowywany do indywidualnych potrzeb uczestników. – mówi Tomasz Siwiński

Uczestnik kończący kurs zdobędzie podstawową wiedzę o animacji postaci oraz nabędzie umiejętności pozwalające mu realizować własne, przyszłe projekty.

Poziom zaawansowania: początkujący/średnio zaawansowany
Minimalna liczba osób: 6. Maksymalna: 12.
Planowany termin rozpoczęcia kursu – koniec kwietnia.

Zainteresowanych uczestnictwem w kursie prosimy o przysłanie maila na adres biuro@filmspringopen.eu

Więcej informacji o kursie: https://filmspringopen.eu/kurs/kurs-animacji-2d-szalona-transformacja/

dr Tomasz Siwiński – jest twórcą autorskich, malarskich filmów animowanych. W sensualnej estetyce malarstwa olejnego, kreuje wyraziste, oniryczne światy. Umieszczeni w nich bohaterowie próbują odnaleźć się w rzeczywistości skrywającej mroczne tajemnice i podlegającej niepokojącym transformacjom.

Siwiński urodził się w 1982 r. Studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP oraz w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci. Podczas studiów zrealizował filmy animowane: Telewizor i Mały czarny kwadrat.

W 2014 r. jego kolejny film “Niebieski Pokój” miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Semaine de la Critique. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą za Najlepszą Animację na Curtas Vila do Conde (Portugalia) oraz Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Poza autorskimi filmami realizuje również animacje dokumentalne, jak “Sprawa Moczarskiego” (wyróżniona Vimeo Staff Pick) oraz część animowana dokumentu “Mała zagłada” (reż. Natalia Koryncka- Gruz). Jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach m.in. Annecy, Clermont-Ferrand, Cannes, Hiroszimie, Utrechcie, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie, Krakowie. Członek SFP oraz ASIFA, w 2019 uzyskał tytuł doktora.

www.TomaszSiwinski.com
demoreel: https://vimeo.com/30623652

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online