Podczas Film Spring Open 2019 doświadczony producent trailerów do słynnych gier wideo Kuba Sobek poprowadzi Grupę CGI i Nowoczesnego Montażu.

Jak zrobić coś z zupełnie niczego? Jak dodać to do wideo? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw animowania i motion designu oraz tworzenia efektów wizualnych (VFX). Od paralaksy 2D po pełne 3D. Jak zmontować, a potem wzbogacić materiał filmowy o dodatkowe efekty w pipeline złożonym z programów Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects oraz Maxon Cinema 4D. W jaki sposób wstawić na przykład robota do sceny, którą nakręciliście, ale przede wszystkim, jak właściwie zrobić coś rzeczywistego bez żadnych zewnętrznych materiałów i wprawić to w ruch, a dopiero potem wkleić w materiał filmowy. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Przejdziemy cały proces od podstaw i otworzymy Wam drzwi do samodzielnego poznawania technik motion graphics  i dodawania ich do wideo – mówi Kuba Sobek, prowadzący.

Na auli wykładowej siedzą: Kuba Sobek i Konrad Ziaja VR
Photo: Filip Błażejowski

Warsztaty step by step:
1. Podstawy animowania 2D w After Effects (position, scale, rotation).
2. Tworzenie assetu VFX całkowicie w After Effects i animowanie go.
3. Tworzenie assetów VFX w After Effects przy pomocy zewnętrznych obrazów i wideo (teksturowanie)
4. Podstawy paralaksy w After Effects.
5. Pipeline Cinema 4D > After Effects – przenoszenie assetów 3D do After Effects w formie prerenderowane i w formie edytowalnej 3D.
6. Osiąganie efektu quasi 3D w After Effects – światło, przestrzeń.
7. Wiedza techniczna o renderowaniu assetów i wykorzystywaniu ich w innych materiałach wideo.

Kuba Sobek opiekun grupy CGI

Kuba Sobek – Producent wideo. Od lat zajmuje się głównie produkcją, trailerów, assetów filmowych i animowanych na potrzeby gier wideo: The Witcher 3, Gwent, Blair Witch, Layers of Fear, Observer, Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade-Coteries of New York. Współpracuje z wieloma developerami gier i wydawcami: CD Projekt RED, Bloober Team,  Techland, 11Bits Studios. Recenzent filmowy w PSX Extreme. Dawniej zewnętrzny montażysta i motion designer dla Onet.pl. Pomagał przy kilku krótkich metrażach, ale woli swoje miejsce odnalazł w branży gier.

Za użyczenie programu Adobe na potrzeby pracy grupy dziękujemy sklepowi graficzne.pl.

Za użyczenie programu niezbędnego do pracy grupy dziękujemy firmie IT Serwis, polskiemu dystrybutorowi Cinema 4D Maxon.