UCZYMY ONLINE I STACJONARNIE
po polsku Polish in English angielski en français français auf Deutsch deutsch

Hanna Polak

Film dokumentalny

003Z8011-1

Reżyser Hanna Polak ma na swoim koncie nominacje do Oscara i Emmy za film “Dzieci z Leningradzkiego” oraz nominację do nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów za film “Nadejdą lepsze czasy”, a także wiele innych nagród i wyróżnień. Jej emocjonalna więź z bohaterami pozwala jej tworzyć poruszające, poetyckie filmy, które celebrują siłę ludzkiego ducha i ukazują piękno człowieczeństwa w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

 

Jako producentka, reżyserka i/lub autorka zdjęć Hanna pracowała przy wielu filmach, w tym “Al – Tribute to Albert Maysles”, “Bitwa Warszawska 1920” w 3D, “Kamienna cisza” nakręcona w Afganistanie, “Żona oficera”, “Pomarańczowe słońce”, “Twarze bezdomności” i innych. Za zdjęcia do filmu “Kamienna cisza” otrzymała nagrodę “Artystyczne mistrzostwo fotografii” na Festiwalu Filmowym w Kijowie.
 
Prace Hanny były pokazywane na festiwalach na całym świecie, w tym Sundance, IDFA, True/False, FIPA, i pojawiły się w głównych sieciach telewizyjnych, w tym HBO America, HBO Europe, Canal+, Arte, NHK, SVT, Yle, DR i wielu innych.
Hanna prowadziła wykłady na temat filmu dokumentalnego na uniwersytetach i warsztatach na całym świecie i pełniła funkcję eksperta dla Mazovia Warsaw Film Commission i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, oceniając projekty dokumentalne. Jest członkiem Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych.

Zakres konsultacji:
Archiwalne wykłady z Plenerów Film Spring Open w Krakowie:

Umów się na konsultację

Wybierz zakres dat konsultacji
Select date range
Partner medialny
Remember Me

Zostań wykładowcą
online

Zaproponuj temat
kursu online